BADANIE TRYCHOLOGICZNE

Badanie trychologiczne jest wskazane w leczeniu nadmiernego wypadania włosów, schorzeń skóry głowy (łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież etc.), uszkodzeń włosów zabiegami fryzjerskimi, zniszczeniu struktury włosa . Wizyta ma na celu ocenę stanu skóry głowy, włosów, mieszków włosowych a także fazy w jakiej znajduje się włos – w tym celu trycholog wyrywa kilka włosów wraz z cebulkami. Badanie jest konieczne w celu ustalenia przyczyny problemów z włosami oraz dostosowania odpowiedniej metody leczenia indywidualnie dla każdego pacjenta. Przyczyn utraty włosów jest wiele: uwarunkowania genetyczne, stres, niektóre lekarstwa, choroby, chemioterapia, nierównowaga gospodarki hormonalnej. Wnikliwa analiza ma na celu ustalenie czy konieczne jest włączenie leczenia farmakologicznego, dlatego trycholog pozostaje w ścisłej współpracy ze specjalistami: dermatologami, kosmetologami, ginekologami, internistami, endokrynologami, psychologami i psychiatrami. Wiele spośród przyczyn wypadania włosów to źle diety, niedobory substancji odżywczych i wysokie spożywanie tłuszczów zwierzęcych (fast food, żywność przetwarzana), które zwiększają poziom testosteronu, co z kolei zwiększa poziom DHT – czynnika odpowiedzialnego za łysienie androgenowe. Trycholog przeprowadzając analizę stylu życia jest w stanie też określić czy przyczyna wypadania włosów leży w źle dobranej diecie, jest wynikiem stresu i przemęczenia lub źle dobraną pielęgnacją i suplementacją Podczas badania udzielone zostaną wskazówki jak pielęgnować skórę i włosy, jak powinno wyglądać prawidłowe mycie oraz aplikacja odżywki, pomoże w doborze preparatów leczniczych oraz do pielęgnacji i stylizacji.

Gabinet HAIR MED ściśle współpracuje z największa kliniką trychologiczną w Europie HAIR MEDICA i jest jedną z jej placówek. Bazujemy na profesjonalnych posiadających atesty dermatologiczne produktach wytwarzanych we włoskich i hiszpańskich laboratoriach, które dostosowujemy do typu schorzenia. Istnieje możliwość ich zakupu na miejscu.

HAIR MED

telefon56 610 33 60

Toruń, Ul. Łazienna 30. II piętro (wejście od podwórka)

Możliwość rejestracji w przychodni „NASZ LEKARZ”

Godziny przyjęć dla pacjentów:

zegarPiątek: 16:00 – 20:00

Zalecenia przed wizytą u trychologa

  • 24 h przed badaniem nie myjemy włosów, nie nakładamy odżywek, masek, lotionów, lakierów, żeli itp.
  • Badanie trychologiczne jest możliwe 2 tyg. po zabiegu farbowania, trwalej ondulacji itp.
  • Przed badaniem włosów nie prostujemy ani nie poddajemy innym zabiegom termicznym, także nie kręcimy na wałki
  • Jeżeli włosy są długie przed badaniem rozpuszczamy i delikatnie rozczesujemy, aby ułatwić trychologowi rozdzielanie pasma włosów
  • Na pierwszą wizytę możemy przynieść jeżeli posiadamy aktualne wyniki swoich badań lekarskich, aby ułatwić prawidłowe zdiagnozowanie problemu. Pod pojęciem aktualne rozumiemy nie starsze niż z 3 ostatnich miesięcy.
  • Nie musimy przynosić na wizytę wszystkich preparatów, które używamy. Możemy pokazać je spisane na kartkę łącznie ze spisem leków, jeśli są przyjmowane np. na tarczycę, cukrzyce itp.
  • Prosimy nie zabierać na wizytę woreczków z zebranymi włosami.