Oferta

Nasza oferta obejmuje wykonywanie badań diagnostycznych w zakresie kardiologii tj. EKG, ECHO Serca, Holter EKG i Holter RR, próby wysiłkowe oraz porady lekarzy specjalistów.

punktnowoczesny sprzęt i aparatura medyczna
punkt wysoka jakość usług
punkt wysokospecjalistyczne przygotowanie i doświadczenie kliniczne lekarzy specjalistów

EKG spoczynkowe

EKG spoczynkowe jest badaniem nieinwazyjnym polegającym na zapisie zmian napięć elektrycznych powstających w mięśniu sercowym. Zapis ma postać krzywej, zwanej elektrokardiogramem. Prądy czynnościowe serca mogą być rejestrowane przez elektrokardiograf w różnych standaryzowanych punktach ciała za pomocą elektrod.

EKG jest podstawowym badaniem w diagnostyce kardiologicznej i jest niezbędne do wykrycia zaburzeń rytmu serca, niedokrwienia mięśnia sercowego oraz oceny stanów pozawałowych, lokalizacji zawałów i ich rozległości.

Próba wysiłkowa (EKG wysiłkowe)

Próba wysiłkowa umożliwia ocenę wydolności fizycznej organizmu. EKG wysiłkowe to zmuszanie organizm do zwiększonej pracy, przy jednoczesnym monitorowaniu zapisu EKG i kontroli ciśnienia tętniczego krwi, pozwala ocenić wydolność układu krążenia. Jest pomocne w rozpoznawaniu i ocenie skuteczności leczenia choroby wieńcowej. Badanie jest również wykorzystywane do rehabilitacji chorych.

Echo serca (usg serca)

Echo serca (usg serca) jest to obrazowa metoda badania serca i naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków. Na ekranie monitora uzyskuje się obraz („echo”) powstający w wyniku odbicia od badanych struktur wewnątrz ciała fali ultradźwiękowej wysyłanej z głowicy aparatu.
Echo serca (usg serca) to umożliwia w sposób nieinwazyjny ocenę struktur anatomicznych serca. Pozwala ocenić ruch mięśnia sercowego i zastawek wewnątrzsercowych, a także przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca, dużych naczyń krwionośnych (aorta, żyły główne, tętnica i żyły płucne) oraz naczyń wieńcowych. Informacje te uzyskuje się dzięki zastosowaniu różnych systemów echokardiograficznych.

Holter Ciśnieniowy

Metoda 24-godzinnego automatycznego pomiaru ciśnienia krwi. Badanemu zakłada się wówczas na ramię mankiet, który łączy się ze specjalnym aparatem wielkości małego radia tranzystorowego, przyczepionym do pasa. Przy pomocy tego aparatu pomiar ciśnienia dokonuje się automatycznie . W trakcie badania w określonych odstępach czasu mankiet jest automatycznie wypełniany powietrzem na kilkadziesiąt sekund, a w tym czasie w aparacie są rejestrowane wartości ciśnienia tętniczego. Po 24 godzinach aparat i mankiet są zdejmowane, a zapis ciśnienia odczytywany jest komputerowo i zapisywany na papier.

Holter EKG

Metoda Holtera ekg pozwala na wielogodzinną rejestrację EKG w warunkach nieskrępowanej całodobowej aktywności badanego.
Badanie to służy ocenie czynności elektrycznej serca. Umożliwia rejestrację zaburzeń rytmu i przewodnictwa, ocenę pracy rozrusznika serca oraz nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego dzięki zastosowaniu wielogodzinnej rejestracji zapisu EKG w warunkach normalnej aktywności badanego.

Czy wiesz, że...

Choroby układu krążenia są współcześnie jednymi  z najbardziej powszechnych chorób. Mogą być one przyczyną śmierci lub kalectwa. Szczególnie choroby te dotyczą krajów dobrze rozwiniętych, ze względu na stresy i niezdrowy tryb życia ich mieszkańców. Dlatego niektóre choroby, jak na przykład nadciśnienie zwane są chorobami cywilizacyjnymi. Choroby serca i układu krążenia mogą mieć wiele różnych przyczyn, zwanych czynnikami ryzyka. Lista chorób jest bardzo długa i większość z nich jest niebezpieczna dla zdrowia , a nawet życia chorego. Dlatego też zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Echo serca

Pracownia prób wysiłkowych
– EKG wysiłkowe serca

 • Świadczenie prywatne

  Poradnia kardiologiczna dla dorosłych

  Rejestracja:

  Toruń, Batorego 18-22

  zegarPoniedziałek – Piątek: 8:00 – 20:00

  telefon56 300 43 00

  lek. Zbigniew Jurczyk

  lek. Zbigniew Jurczyk

  Specjalista Chorób Wewnętrznych. Kardiolog
  lek. Alina Korycka

  lek. Alina Korycka

  Specjalista Chorób Dzieci
  lek. Ewa Witurska-Smoczyńska

  lek. Ewa Witurska-Smoczyńska

  Kardiolog, Specjalista Chorób Wewnętrznych
  lek. Issa Fares

  lek. Issa Fares

  Specjalista Chorób Wewnetrznych, SPECJALISTA MEDYCYNY SPORTOWEJ
  lek. Beata Gerynowicz-Balak

  lek. Beata Gerynowicz-Balak

  Specjalista Kardiolog, Specjalista Chorób Wewnętrznych
 • W ramach umowy z NFZ

  Poradnia kardiologiczna dla dorosłych

  Rejestracja:

  Toruń, Batorego 18-22

  zegarPoniedziałek – Piątek: 8:00 – 20:00

  telefon56 300 43 00

  lek. Issa Fares

  lek. Issa Fares

  SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH, SPECJALISTA MEDYCYNY SPORTOWEJ
  lek. Beata Gerynowicz-Balak

  lek. Beata Gerynowicz-Balak

  SPECJALISTA KARDIOLOG, SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH