Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Gastroenterologia

Gastroenterologia

Gastroenterologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób układu pokarmowego, w tym przełyku, trzustki, żołądka, dwunastnicy, wątroby, jelit oraz dróg żółciowych. Na konsultacje z doświadczonym gastrologiem – także dziecięcym – zapraszamy do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu!

Z jakimi objawami warto więc zgłosić się do gastrologa? Na konsultacje należy udać się, gdy zauważamy bóle wątroby i żołądka, wzdęcia, biegunki lub zaparcia, pieczenie w przełyku, nadmierne uczucie pełności, kłopoty z przełykaniem czy nagłą utratę apetytu. Bardzo niepokojącym objawem jest także szybki spadek wagi oraz obecność śluzu lub krwi w stolcu.

Gastroenterologia w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu

Wizyta u gastrologa dziecięcego oraz przyjmującego dorosłych w przychodni Nasz Lekarz rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem lub jego opiekunem. Jeśli jest taka konieczność, lekarz może zalecić wykonanie badań laboratoryjnych, czy USG jamy brzusznej.

Standardem diagnostyki gastrologicznej jest także gastroskopia (endoskopowa analiza stanu górnego odcinka przewodu pokarmowego) oraz kolonoskopia (badanie umożliwiające obejrzenie śluzówki jelita grubego). Podczas tych badań możliwe jest pobranie wycinków śluzówki lub usunięcie polipów.

Gastrolog z przychodni Nasz Lekarz diagnozuje:

  • niestrawność,
  • zespół jelita drażliwego,
  • chorobę refluksową,
  • wrzody żołądka,
  • wrzody dwunastnicy,
  • wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
  • kamicę żółciową,
  • chorobę Leśniowskiego-Crohna,
  • zapalenie trzustki.

Gastrolog może również wykryć choroby wymagające późniejszej interwencji chirurga lub onkologa, np. zapalenia wyrostka czy nowotwory. Badaniu przez specjalistę poddaje się też najmłodszych pacjentów. Najczęściej występujące u nich objawy chorobowe wskazujące na konieczność konsultacji lekarskiej są tożsame z tymi występującymi u osób dorosłych. Do opisanych wcześniej symptomów zalicza się ponadto dyskomfort charakterystyczny dla kolki jelitowej. Gastrolog dziecięcy w Toruniu jest także w stanie po przeprowadzeniu wywiadu udzielić informacji w zakresie poradnictwa dietetycznego przy rozmaitych alergiach pokarmowych.

Zapraszamy na konsultacje i badania gastrologiczne do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu! Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do endoskopowej kolonoskopii oraz gastroskopii, dzięki którym można uzyskać doskonałej jakości obrazy o wysokiej wartości diagnostycznej. Do dyspozycji naszych pacjentów pozostaje również urządzenie do wykonywania znieczuleń – wszelkie dolegliwości bólowe, związane z badaniem, zostają więc zredukowane do minimum!

Pracownia endoskopowa

Badania endoskopowe* wykonywane w Przychodni Nasz Lekarz w Toruniu to:

  • gastroskopia bez znieczulenia – 400 zł
  • gastroskopia ze znieczuleniem – 600 zł
  • kolonoskopia bez znieczulenia – 550 zł
  • kolonoskopia ze znieczuleniem – 1100 zł
  • nowość! PAKIET gastroskopia i kolonoskopia w znieczuleniu – 1500 zł
*Należy pamiętać, że do każdego z wyżej wymienionych badań należy się odpowiednio przygotować. 
Poniżej WAŻNE informacje dla Pacjentów decydujących się na zabieg oraz dokumenty, które należy pobrać i wypisać przed zabiegiem:
 
 ** do ceny zabiegu należy doliczyć cenę badania histopatologicznego w przypadku pobrania materiału tkankowego podczas zabiegu;
– cena badania histopatologicznego od 120,00 do 170,00  zł w zależności od ilości pobranych wycinków.
  •  

Gastroskopia

Gastroskopia to badanie mające na celu zbadanie początkowego odcinka przewodu pokarmowego. Dzięki niemu, lekarz może skontrolować stan przełyku, żołądka i dwunastnicy. Gastroskopia polega na wprowadzeniu do przełyku przewodu, który rejestruje i przekazuje obraz z wnętrza ciała pacjenta.

Przygotowanie do badania:

Na ok. 8 godzin przed badaniem nie należy spożywać pokarmów (w tym czasie dopuszcza się jedynie spożywanie wody niegazowanej), a na ok. 2 godziny przed badaniem nie należy pić także wody.  Na kilka godzin przed gastroskopią nie należy także palić papierosów, ani żuć gumy.

Również po zabiegu nie zaleca się spożywania niczego przynajmniej przed dwie godziny, ponieważ podrażnione gardło i przełyk mogą wywoływać silne uczucie bólu.

Pliki do pobrania

Kolonoskopia

Kolonoskopia to bardzo ważne badanie wykonywane w profilaktyce raka. Nowotwór jelita grubego często rozwija się bezobjawowo przez długi czas. Odpowiednio wcześnie zdiagnozowany daje prawie 100% szans na wyleczenie. Kolonoskopia to najlepsza metoda wczesnego wykrycia raka jelita.

Przygotowanie do badania:

Odpowiednie przygotowanie do kolonoskopii pozwala na oczyszczenie jelita grubego, dzięki czemu możliwe jest dokładne przeprowadzenie badania. Dlatego też, przed wykonaniem zabiegu należy stosować się do następujących zasad*:

  1. Na około tydzień przed kolonoskopią należy zaprzestać spożywania owoców i pieczywa zawierających pestki, ziarna itp. Nie zaleca się również spożywania żelaza oraz jedzenia buraków czerwonych, gdyż może to wpłynąć na kolor śluzówki jelita.
  2. Na trzy dni przed kolonoskopią zalecamy przejść na dietę płynną, spożywać tylko posiłki lekkostrawne i zrezygnować z pieczywa, mięsa czy ziemniaków.
  3. W dniu badania należy być na czczo. Dozwolone jest picie jedynie wody niegazowanej lub spożycie jedynie lekkiego śniadania (np. jogurt naturalny). Dokładną dawkę oraz stosowanie preparatu przeczyszczającego, który Pacjent musi stosować przed zabiegiem, ustala lekarz na wizycie poprzedzającej badanie.

Kolonoskopia w znieczuleniu odbywa się w asyście zespołu anestezjologicznego, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem zabiegu.

*W przypadku osób chorych na cukrzycę – poinformuj o chorobie lekarza na wizycie poprzedzającej badanie, aby wspólnie ustalić procedurę postępowania.

Pliki do pobrania

Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę i miłą, serdeczną atmosferę -> www.naszlekarz.pl/kontakt