lek. Kaja Męcińska-Jundziłł

Specjalista Dermatologii i Wenerologii

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Posiada tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Obecnie pracuje jako asystent w Katedrze Dermatologii i Wenerologii Collegium Medicum UMK.

Udziela porad specjalistycznych dorosłym oraz dzieciom. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, takich jak trądzik pospolity i różowaty, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, choroby pęcherzowe, choroby tkanki łącznej, zaburzenia barwnikowe skóry (w tym przebarwienia, bielactwo nabyte), kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka, choroby przydatków skóry (włosów i paznokci), zakażenia skóry (bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze), choroby pasożytnicze, jak również chorób przenoszonych drogą płciową. Przeprowadza dermatoskopową ocenę znamion.

Jest autorem i współautorem licznych prac naukowych publikowanych w czasopismach fachowych. Poprzez udział w licznych konferencjach i szkoleniach stale doskonali swoją wiedzę i umiejętności. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.