lek. Paweł Wojtasik

Chirurgia ogólna

Dr Paweł Wojtasik ukończył studia na kierunku lekarskim w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy w 2013 r. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Miejskim w Toruniu. Od zawsze chciał zajmować się zabiegową dziedziną medycyny.

Specjalizację z chirurgii ogólnej rozpoczął w 2014 roku na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie szkolił się pod okiem dr. n. med. Jerzego Becińskiego.

W trakcie specjalizacji rozwijał swoje umiejętności w chirurgii tarczycy, chirurgii laparoskopowej, szczególnie w zakresie operacji przepuklin techniką TAPP oraz w ultrasonografii. W między czasie uczestniczył również w wielu szkoleniach laparoskopowych, między innymi organizowanych przez Akademię Aesculap, w szkoleniach w operacjach laparoskopowych metodą TAPP prowadzonych przez dr. hab. n. med. prof. UPH Kryspina Miturę oraz w szkoleniach ultrasonografii organizowanych przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii uzyskując certyfikaty w zakresie m.in. USG jamy brzusznej i miednicy, USG tarczycy oraz USG naczyń żylnych i tętniczych.

Tytuł specjalisty chirurgii ogólnej uzyskał w styczniu 2021 r. Chcąc dalej rozwijać się rozpoczął kolejną specjalizację, tym razem z urologii na Oddziale Urologii Ogólnej i Onkologicznej
w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu pod kierownictwem dr n med. Magdaleny Mikulskiej – Jovanovic.

Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Paweł Wojtasik – ZnanyLekarz.pl