Świadczenie prywatne

gastrologia

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Gastrologia

Gastrologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób układu pokarmowego, w tym przełyku, trzustki, żołądka, dwunastnicy, wątroby, jelit oraz dróg żółciowych. Na konsultacje z doświadczonym gastrologiem zapraszamy do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu!

Gastrolog to lekarz, który pomaga pacjentom borykającym się z chorobami oraz różnego rodzaju dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Współczesne szybkie tempo życia, stres, jedzenie w pośpiechu – wszystko to może powodować schorzenia żołądka czy jelit.

Z jakimi objawami warto więc zgłosić się do gastrologa? Na konsultacje należy udać się, gdy zauważamy bóle wątroby i żołądka, wzdęcia, biegunki lub zaparcia, pieczenie w przełyku, nadmierne uczucie pełności, kłopoty z przełykaniem czy nagłą utratę apetytu. Bardzo niepokojącym objawem jest także szybki spadek wagi oraz obecność śluzu lub krwi w stolcu.

Gastrologia w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu

Wizyta u gastrologa w przychodni Nasz Lekarz rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem. Jeśli jest taka konieczność, lekarz może zalecić wykonanie badań laboratoryjnych, czy USG jamy brzusznej.

Standardem diagnostyki gastrologicznej jest także gastroskopia (endoskopowa analiza stanu górnego odcinka przewodu pokarmowego) oraz kolonoskopia (badanie umożliwiające obejrzenie śluzówki jelita grubego). Podczas tych badań możliwe jest pobranie wycinków śluzówki lub usunięcie polipów.

Gastrolog z przychodni Nasz Lekarz diagnozuje:

  • niestrawność,
  • zespół jelita drażliwego,
  • chorobę refluksową,
  • wrzody żołądka,
  • wrzody dwunastnicy,
  • wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
  • kamicę żółciową,
  • chorobę Leśniowskiego-Crohna,
  • zapalenie trzustki.

Gastrolog może również wykryć choroby wymagające późniejszej interwencji chirurga lub onkologa, np. zapalenia wyrostka czy nowotwory.

Zapraszamy na konsultacje i badania gastrologiczne do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu! Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do endoskopowej kolonoskopii oraz gastroskopii, dzięki którym można uzyskać doskonałej jakości obrazy o wysokiej wartości diagnostycznej. Do dyspozycji naszych pacjentów pozostaje również urządzenie do wykonywania znieczuleń – wszelkie dolegliwości bólowe, związane z badaniem, zostają więc zredukowane do minimum!

Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę i miłą, serdeczną atmosferę -> www.naszlekarz.pl/kontakt

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00