Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Hipertensjologia to dziedzina medycyny, w ramach której diagnozuje się i leczy nadciśnienie tętnicze, uznawane już za chorobę cywilizacyjną. Na konsultacje z doświadczonym specjalistą hipertensjologiem w Toruniu zapraszamy do przychodni Nasz Lekarz!

Nadciśnienie tętnicze zaliczane jest do grupy schorzeń cywilizacyjnych – diagnozuje się je u coraz większej grupy pacjentów, nawet relatywnie młodych (20- i 30-letnich). Niestety, wiele osób żyje bez świadomości choroby, a tymczasem nieleczone nadciśnienie może prowadzić do niebezpiecznych powikłań: miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca oraz udarów mózgu.

Diagnostyką i leczeniem nadciśnienia zajmuje się hipertensjolog. W Toruniu z pomocy doświadczonego specjalisty w tej dziedzinie skorzystać można w przychodni Nasz Lekarz.

Hipertensjolog Toruń – kiedy zgłosić się do lekarza?

Na konsultacje z hipertensjologiem w przychodni Nasz Lekarz zapraszamy pacjentów, którzy zauważą u siebie takie objawy, jak:

  • bóle głowy,
  • szumy uszne,
  • zawroty głowy,
  • przewlekłe zmęczenie,
  • nadmierne rozdrażnienie,
  • bóle w klatce piersiowej,
  • kołatanie serca,
  • duszności,
  • uczucie ucisku w głowie,
  • powtarzające się krwawienia z nosa.

Na konsultacje powinny zgłosić się także osoby narażone na rozwój nadciśnienia jako powikłania innej, już zdiagnozowanej choroby, np. niewydolności nerek, cukrzycy, zespołu metabolicznego, po zawale serca lub udarze mózgu.

Hipertensjolog – jak przebiega wizyta?

Wizyta u hipertensjologa w Toruniu w przychodni Nasz Lekarz rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem. Lekarz pyta m.in. o występujące objawy, przebyte choroby, przyjmowane leki, zapoznaje się również z ewentualną dokumentacją medyczną. Podstawowym badaniem wykonywanym na miejscu przez specjalistę jest pomiar ciśnienia tętniczego. Często wykonuje się również pomiar pulsu oraz osłuchiwanie pracy serca.

Hipertensjolog może również zlecić pacjentowi przeprowadzenie podstawowych badań laboratoryjnych, takich jak morfologia, poziom cholesterolu i trójglicerydów, poziom glukozy na czczo, stężenie kreatyniny, poziom sodu i potasu itp.

Hipertensjolog Toruń – co po wizycie?

Po konsultacjach u hipertensjologa należy koniecznie wdrożyć w życie zalecenia wydane przez specjalistę. Zarówno profilaktyka, jak i leczenie nadciśnienia tętniczego obejmują szereg działań związanych z szeroko rozumianym trybem życia – m.in. regularną aktywność fizyczną, dbanie o prawidłową masę ciała, stosowanie zasad zdrowego żywienia, rezygnację z używek itp. W leczeniu już zdiagnozowanego nadciśnienia szerokie zastosowanie znajdują również środki farmakologiczne.

Jeśli zauważasz u siebie niepokojące objawy lub jeżeli zdiagnozowano u Ciebie nadciśnienie, skontaktuj się z nami i umów się na wizytę u specjalisty hipertensjologa. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta i miłą atmosferę!

Zobacz filmy z naszym hipertensjologiem