Andrologia

Androlog to nasz lekarz zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego. Jest to specjalizacja analogiczna do ginekologii. Niestety andrologia nie jest tak popularną dziedziną medycyny i wśród wielu mężczyzn wciąż budzi strach.

Co to jest morfologia krwi?

Jeżeli poszukujesz androloga w Toruniu, skontaktuj się z naszą przychodnią. Proponujemy konsultacje andrologiczne z zakresu pomocy przy podejrzeniu bezpłodności, zaburzeń seksualnych, hormonalnych, czy problemów z rozwojem płciowym.

Na wizytę należy bezzwłocznie zgłosić się w przypadku problemów z oddawaniem moczu, poczęciem dziecka, dysfunkcjami seksualnymi, objawami andropauzy oraz wszystkimi innymi zaburzeniami związanymi z męskim układem rozrodczym. Dalszy sposób leczenia uzależniony jest od specyfiki problemu, z jakim zgłasza się pacjent.

Przygotowanie do morfologii

Andrologia jest ważną dziedziną medycyny, ponieważ schorzenia męskiego układu płciowego mogą prowadzić do znacznego pogorszenia zdrowia, a w niektórych przypadkach nawet do zagrożenia życia mężczyzny. Prewencja w tym zakresie pozwala na wczesne wykrycie i leczenie chorób męskiego układu płciowego, a także zapobieganie ich powstawaniu.

Określenie ginekolog męski nie jest prawidłowe z medycznego punktu widzenia, jednak dobrze wyraża to, jak ważna może by profilaktyka andrologii w przypadku mężczyzn planujących założenie rodziny.

Wskazania do wykonania badania morfologicznego

Regularne badania u męskiego ginekologa zwiększają zatem szanse na dobór skutecznego leczenia i zminimalizowanie długotrwałych szkód dla zdrowia. Odpowiednia opieka może wpłynąć pozytywnie na zdrowie psychiczne oraz ogólne samopoczucie mężczyzny. Może pomóc też w polepszeniu zdrowia seksualnego, w tym w zwalczaniu zaburzeń erekcji i zwiększeniu płodności.

Niektórym męskim przypadłościom, takim jak choroby prostaty, można częściowo lub całkowicie zapobiec poprzez zmianę złych nawyków i regularne wizyty kontrolne.

Interpretacja wyników morfologii

Wizyta u androloga może być wskazana dla wielu panów, niezależnie od wieku czy stylu życia. Istnieją jednak pewne grupy, które szczególnie powinny zdecydować się na taki krok. Są to mężczyźni:

  • w wieku powyżej 50. r.ż.;
  • planujący założenie rodziny poprzez naturalne poczęcie;
  • odczuwający problemy z potencją.

Lekarz androlog ma możliwość zlecenia leczenia farmakologicznego lub zabiegu chirurgicznego. Niezależnie od tego, jakiego schorzenia dotyczy konsultacja andrologiczna, w Przychodni Nasz Lekarz oferujemy Państwu pełną dyskrecję oraz komfort podczas każdej wizyty.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w Toruniu oraz do regularnego wykonywania badań profilaktycznych.

Co wykazuje wynik morfologii?

Gdzie zrobić morfologię krwi?