Z roku na rok rośnie w Polsce popularność zbiegów z dziedziny chirurgii plastycznej. Przy ich pomocy można nie tylko poprawić stan zdrowia, ale także usunąć nabyte lub wrodzone wady ciała. Ponadto dają one możliwość skorygowania niedoskonałości urody, takich jak np. odstające uszy czy nieprawidłowy kształt nosa. Czym zajmuje się chirurg plastyczny i jakie zabiegi wykonuje? Sprawdź, w czym może pomóc Ci ten specjalista i jakie usługi w tym zakresie świadczy nasza przychodnia w Toruniu.

Chirurgia plastyczna – co trzeba o niej wiedzieć ?

Jeszcze do niedawna operacje plastyczne uchodziły za fanaberię. Dzisiaj korzysta z nich coraz większa liczba osób. Są traktowane jako element dbania o siebie, a także jako zabiegi, które pozwalają w pełni korzystać z życia. Głównym celem tego dynamicznie rozwijającego się działu medycyny jest korekcja niedoskonałości ciała. Trzeba jednak pamiętać, że wiele osób decyduje się skorzystać z tej dziedziny także ze względów zdrowotnych. Mowa tu przede wszystkim o pacjentach, którzy pragną pozbyć się szpecących blizn czy wrodzonych deformacji, utrudniających im codzienne funkcjonowanie.

Czym dokładnie zajmuje się chirurg plastyk?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, w swojej codziennej pracy specjalista ten zajmuje się likwidacją zniekształceń ciała spowodowanych przez wady, urazy oraz choroby. Chirurg plastyczny odtwarza uszkodzone tkanki aby przywrócić pacjentowi normalny wygląd i odbudować jego zaniżoną samoocenę. Taki lekarz pomaga też uporać się z różnorodnymi niedoskonałościami urody, jak odstające małżowiny uszne, opadające powieki czy przerośnięte, stwardniałe blizny. Wiele osób decyduje się też na korektę nosa, gdyż, jak wiadomo, jego zaburzony kształt ma wpływ na wygląd całej twarzy.

Jakie zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej są najczęściej wykonywane?

Do dość popularnych operacji należą te związane z plastyką powiek. Wraz z biegiem czasu skóra staje się wiotka i traci naturalną elastyczność, przez co zdarza się, że górna powieka zasłania źrenicę i uniemożliwia prawidłowe widzenie. Zabiegi wykonywane przez chirurga plastycznego w tym zakresie polegają na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej. W przypadku mocno widocznych sińców i worków pod oczami lekarz może zaproponować też plastykę powieki dolnej.

Częstym zabiegiem jeśli chodzi o obszar twarzy jest także korekta płatków usznych i odstających małżowin. Takie operacje są przeprowadzane zazwyczaj u osób ze zbyt dużymi płatami usznymi, a także z różnego rodzaju deformacjami. Ich głównym celem jest przywrócenie prawidłowego wyglądu ucha. Korekcja pozwala również usunąć zniekształcenia powstałe na skutek wypadków, urazów mechanicznych itp.

Kiedy jeszcze warto zgłosić się do chirurga plastyka?

Do gabinetu w naszej prywatnej przychodni coraz częściej trafiają też osoby, które są zainteresowane chirurgicznym usunięciem zmian skórnych, tatuażu. Nie brakuje również pacjentów, którzy pytają o przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, który jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jest to coraz popularniejszy zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który pozwala na usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu i przywrócenie prawidłowego napięcia w warstwie mięśniowo-powięziowej. Takie zabiegi są rekomendowane nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim medycznych.

Ponadto do chirurga plastyka warto zgłosić się, kiedy chce się usunąć ze skóry powiek kępki żółte. Te nieestetyczne podłużne guzki to podskórne złogi cholesterolu, które najczęściej przybierają charakter grudkowy. Dzięki chirurgii plastycznej można je skutecznie wyleczyć.

Chirurgia plastyczna – sprawdzony sposób na poprawę wyglądu ciała

Niezależnie od tego, czy chcesz dokonać plastyki małżowin usznych, czy interesuje Cię korekcja blizny, każdy tego typu zabieg wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Prywatna przychodnia w Toruniu jest jedną z placówek, w której przyjmuje doświadczony chirurg plastyk.