Drodzy Pacjenci,
Wizyta urologiczna lub andrologiczna kojarzy się z dużym skrępowaniem i obawą, ponieważ często może dotyczyć spraw intymnych. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?
Poniżej kilka wskazówek, o które warto zadbać przed wizytą, by zmniejszyć swój niepokój oraz uczynić ją bardziej przyjazną i mniej stresującą:
– proszę przygotować i zabrać ze sobą dokumentację medyczną, związaną z dotychczasowym stanem zdrowia, wyniki badań krwi lub moczu, informację o przyjmowanych lekach, wykonane badania obrazowe jak np. USG czy tomografia komputerowa.
– proszę przygotować dokładnie wszystkie informacje o problemach i dolegliwościach zdrowotnych, o których chcielibyście porozmawiać z lekarzem urologiem lub andrologiem w trakcie przeprowadzanego wywiadu w gabinecie. Warto zwrócić uwagę na moment oraz czas ich występowania jak również próby dotychczasowego leczenia. Dobrym sposobem na zgłoszenie wszelkich problemów zdrowotnych jest zanotowanie ich na kartce papieru, co pozwoli uniknąć pominięcia istotnych szczegółów dotyczących Waszego stanu zdrowia.
– przed wizytą należy zadbać o higienę, ponieważ w trakcie badania lekarskiego może zaistnieć konieczność wykonania badania „per rectum” tj. prostaty (gruczołu krokowego) palcem przez odbytnicę lub badania USG jąder, co pozwoli uniknąć Wam niepotrzebnego stresu i zminimalizować niepokój związany z wizytą.
Badanie prostaty palcem jest krótkotrwałe a zastosowane preparaty pozwolą zminimalizować Wasz dyskomfort oraz rzadko występujące ewentualne nieprzyjemne odczucia bólowe.
– warto pojawić się na wizycie urologicznej z wypełnionym pęcherzem moczowym, co umożliwi lekarzowi dokonać bardziej dokładnej i precyzyjnej oceny Waszych dolegliwości oraz postawić trafną diagnozę.
Zatem Drodzy, NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ !
Szybka diagnoza pozwala włączyć właściwe leczenie, poprawić komfort życia i ostateczne rokowanie !
Zapraszamy na konsultacje !