Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Chirurgia naczyniowa Toruń

Chirurgia naczyniowa to dziedzina medycyny, w ramach której diagnozuje się i leczy zaburzenia w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Na konsultacje z doświadczonym specjalistą chirurgii naczyniowej zapraszamy do placówki Nasz Lekarz w Toruniu.

Zaburzenia funkcjonowania i choroby naczyń krwionośnych oraz limfatycznych są problemem, który występuje u pacjentów w różnym wieku, także młodych. W dużej mierze mają one bowiem związek z szeroko rozumianym stylem życia – pracą siedzącą, niedoborem aktywności fizycznej oraz stosowaną dietą.

Profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem schorzeń naczyń krwionośnych i limfatycznych zajmuje się chirurg naczyniowy.

Chirurgia naczyniowa Toruń – kiedy zgłosić się do lekarza?

Na konsultacje z chirurgiem naczyniowym w Toruniu w przychodni Nasz Lekarz powinny zgłosić się osoby, które zauważają u siebie takie objawy, jak:

  • uczucie ciężkości kończyn dolnych,
  • opuchlizna nóg,
  • częste skurcze w obrębie kończyn dolnych,
  • mrowienie i drętwienie kończyn,
  • przebarwienia i zasinienia w obrębie skóry kończyn dolnych,
  • pojawiające się na nogach pajączki.

Chirurgia naczyniowa Toruń – jak przebiega wizyta?

Wizyta u chirurga naczyniowego zawsze rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem – specjalista pyta m.in. o zaobserwowane objawy, ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki oraz tryb życia. Następnie zapoznaje się z dotychczasową dokumentacją medyczną i przeprowadza podstawowe badania wzrokowe i palpacyjne.

W przychodni Nasz Lekarz w Toruniu na miejscu wykonać można najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku chorób naczyniowych – USG Doppler. Dzięki falom ultradźwiękowym, które odbijają się od płynącej w naczyniach krwi, można ocenić, gdzie krew płynie szybciej, gdzie wolniej, gdzie się cofa, jakie są wydolność oraz przekrój tętnic i żył. Badanie jest nieinwazyjne i w pełni bezpieczne.

Chirurg naczyniowy Toruń – jakie choroby diagnozuje?

Specjalista chirurgii naczyniowej zajmuje się diagnostyką i leczeniem m.in. żylaków kończyn dolnych, owrzodzeń żylnych, zakrzepowego zapalenia żył, niewydolności żył głębokich, obrzęków limfatycznych, zwężeń oraz niedrożności tętnic. Konsultacje z chirurgiem naczyniowym mogą być również ważne w diagnostyce oraz leczeniu niektórych chorób kardiologicznych, np. tętniaków oraz miażdżycy.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie uzyskasz szybką, dopasowaną do potrzeb pomoc chirurga naczyniowego, nie czekaj i skontaktuj się z przychodnią Nasz Lekarz w Toruniu.