Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Choroby wewnętrzne

Internista to nasz lekarz specjalizujący się w postępowaniu diagnostyczno-leczniczym oraz zapobieganiu chorobom ogólnoustrojowym u dorosłych pacjentów, który dysponuje szczegółową wiedzę i dobrą znajomością funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Lekarz od chorób wewnętrznych (interny) jest zazwyczaj pierwszym lekarzem, do którego trafia pacjent. To właśnie on kieruje pacjenta na dalsze badania czy do kolejnych specjalistów.

Choroby wewnętrzne – czym zajmuje się tzw. interna?

Specjalizacja z zakresu chorób wewnętrznych – zwana potocznie interną – zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń narządów wewnętrznych.

Do internisty zgłaszają się osoby z różnego rodzaju infekcjami, bólami brzucha czy głowy, zakażeniami czy innymi dolegliwościami. W ramach wizyty lekarz może od razu postawić diagnozę, zlecić wykonanie konkretnych badań (badania laboratoryjne, radiologiczne, EKG, USG) lub skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Choroby wewnętrzne Toruń

W Przychodni Nasz Lekarz w Toruniu do dyspozycji pacjentów pozostają doświadczeni, wysoko wykwalifikowani specjaliści z zakresu chorób wewnętrznych, zajmujący się diagnostyką i leczeniem schorzeń:

  • układu krążenia;
  • układu oddechowego;
  • układu pokarmowego;
  • układu moczowego;
  • układu krwionośnego;
  • narządów wydzielania wewnętrznego;
  • układu ruchu;
  • przemiany materii.

Specjalistyczną pomoc uzyskają u nas pacjenci borykający się m.in. z infekcjami górnych i dolnych dróg oddechowych, nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością krążenia, zapaleniem śluzówki żołądka, chorobą wrzodową, chorobą refluksową, infekcjami dróg moczowych, cukrzycą, wysokim poziom cholesterolu, nadczynnością i niedoczynnością tarczycy, chorobą zwyrodnieniową stawów i wieloma innymi! Internista bardzo często bywa w takich przypadkach lekarzem pierwszego kontaktu.

Jak przebiega wizyta u lekarza od chorób wewnętrznych?

Lekarz od chorób wewnętrznych przeprowadza najpierw rozmowę z pacjentem, zadając pytania dotyczące zaistniałych objawów, historii chorób pacjenta, przypadłości zdrowotnych występujących w rodzinie i trybu życia – używek, nałogów, rodzaju wykonywanej pracy. Ten etap może pomóc specjaliście w zobrazowaniu sytuacji zdrowotnej pacjenta i pomóc w postawieniu trafnej diagnozy.

Lekarz internista wykonuje też niezbędne badania, najczęściej osłuchując płuca i serce oraz sprawdzając tętno i ciśnienie. W razie potrzeby zleca też dodatkowe badania laboratoryjne lub obrazowe.

Jeżeli internista zdecyduje, że pacjent potrzebuje leków lub konsultacji z lekarzem specjalistą, wypisuje odpowiednią receptę albo skierowanie. Na koniec wizyty może udzielić pacjentowi również porad dotyczących zmian w stylu życia, które mogą okazać się niezbędne do szybszego powrotu do zdrowia.

Leczenie chorób wewnętrznych w Przychodni Nasz Lekarz

Na konsultacje z doświadczonymi internistami zapraszamy do Przychodni Nasz Lekarz w Toruniu – lekarz chorób wewnętrznych prywatnie lub w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia przeprowadzi wywiad oraz niezbędne badania, a w razie konieczności skieruje na dalsze obserwacje.

Jeżeli podejrzewasz u siebie infekcję lub potrzebujesz porady, do jakiego specjalisty udać się z niepokojącymi objawami, umów się na konsultację. Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę, profesjonalną pomoc doświadczonej kadry i indywidualne podejście do każdego pacjenta! Zachęcamy do kontaktu -> https://naszlekarz.pl/kontakt/.