Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

DiabetologiaDiabetolog to lekarz, który specjalizuje się w chorobach metabolicznych związanych bezpośrednio z gospodarką węglowodanową. Głównym profilem jego działalności jest profilaktyka cukrzycy i jej powikłań.

W naszej przychodni zapewniamy kompleksową diagnostykę oraz leczenie zarówno stanów przedcukrzycowych, cukrzycy, jak i jej ogólnoustrojowych powikłań. Jeżeli choroba nie jest prawidłowo leczona, prowadzi do wielu poważnych powikłań, jak utrata wzroku, amputacje kończyn czy niewydolność nerek. Podjęcie leczenia nie eliminuje cukrzycy całkowicie, aczkolwiek znacznie ją hamuje, a w rezultacie pozwala pacjentowi prowadzić normalne, aktywne życie. Co dokładnie robi diabetolog? Przede wszystkim kontroluje poziom glukozy we krwi, wyznacza odpowiednie leczenie farmakologiczne oraz dietę, która niweluje drastyczne wahanie poziomu glukozy.

Zapraszamy na profesjonalne konsultacje z zakresu chorób metabolicznych. Bardzo ważny jest kontakt z diabetologiem w przypadku tzw. cukrzycy ciążowej. O konieczności konsultacji diabetologicznej decyduje w tym przypadku lekarz ginekolog.