Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Diabetologia

Diabetolog to nasz lekarz, który specjalizuje się w chorobach metabolicznych związanych bezpośrednio z gospodarką węglowodanową. Głównym profilem jego działalności jest profilaktyka cukrzycy i jej powikłań.

Diabetolog Toruń prywatnie – poradnia cukrzycowa w Twojej okolicy

W naszej przychodni w Toruniu zapewniamy kompleksową diagnostykę oraz leczenie zarówno stanów przedcukrzycowych, cukrzycy, jak i jej ogólnoustrojowych powikłań. Jeżeli choroba nie jest prawidłowo leczona, prowadzi do wielu poważnych powikłań, jak utrata wzroku, amputacje kończyn czy niewydolność nerek. Podjęcie leczenia nie eliminuje cukrzycy całkowicie, aczkolwiek znacznie ją hamuje, a w rezultacie pozwala pacjentowi prowadzić normalne, aktywne życie.

Co dokładnie robi lekarz diabetolog? Przede wszystkim kontroluje poziom glukozy we krwi, wyznacza odpowiednie leczenie farmakologiczne oraz dietę, która niweluje drastyczne wahanie poziomu glukozy.

Diabetolog – dlaczego warto udać się na konsultację?

Lekarz diabetolog może skupić się na indywidualnych potrzebach pacjenta, przy tym przeprowadzić wszystkie niezbędne badania i analizy, które pomogą określić najlepsze dla pacjenta metody leczenia.

Jakie objawy mogą świadczyć o cukrzycy?

Objawy cukrzycy mogą się różnić w zależności od typu choroby i stopnia zaawansowania. Niepokojące sygnały organizmu, które powinny skłonić do wizyty w poradni diabetologicznej to m.in.:

  • wzmożone pragnienie i uczucie suchości w ustach;
  • częste oddawanie moczu, szczególnie w porach nocnych;
  • częste zmęczenie i wrażenie osłabienia;
  • zwiększone łaknienie, tzw. wilczy apetyt;
  • nieuzasadniony spadek masy ciała;
  • nawracające infekcje skórne oraz błon śluzowych;
  • pogarszający się wzrok;
  • mrowienie lub drętwienie kończyn.

Dzięki przeprowadzaniu dogłębnego wywiadu i niezbędnych badań diabetolog może stwierdzić, czy pacjent choruje na problemy metaboliczne lub, czy jest zagrożony rozwinięciem się tej choroby w przyszłości.

Zapraszamy na profesjonalne konsultacje z zakresu chorób metabolicznych u diabetologa w Toruniu. Dokładamy starań, aby nasza przychodnia była miejscem przyjaznym pacjentom. Otaczamy troską osoby wymagające szczególnej opieki, w tym kobiety w ciąży oraz osoby starsze.

Bardzo ważny jest kontakt z diabetologiem w przypadku tzw. cukrzycy ciążowej. O konieczności konsultacji diabetologicznej decyduje w tym przypadku lekarz ginekolog.