Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Edukacja diabetologicznaEdukacja diabetologiczna to bardzo ważny element zarówno profilaktyki cukrzycy, jak i jej leczenia. Polega ona na cyklicznych spotkaniach ze specjalistą, w których mogą brać udział osoby z grup ryzyka rozwoju cukrzycy, pacjenci z już zdiagnozowaną chorobą oraz ich rodziny. Edukację diabetologiczną prowadzimy w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu.

Nie ma żadnych wątpliwości, że zarówno w profilaktyce cukrzycy, jak i jej leczeniu konieczne jest połączenie kilku elementów: zdiagnozowania i monitorowania czynników ryzyka, odpowiednio skomponowanej diety, aktywności fizycznej, dopasowanej terapii farmakologicznej, opieki wielospecjalistycznej oraz edukacji. W przypadku osób zagrożonych cukrzycą edukacja diabetologiczna zmniejsza ryzyko rozwoju choroby, zaś u już zdiagnozowanych pacjentów jest ważnym elementem leczenia. Edukacją diabetologiczną mogą zajmować się pielęgniarki, lekarze POZ i diabetolodzy, czasami uczestniczą w niej również np. dietetycy czy psychologowie.

Edukacja diabetologiczna w przychodni Nasz Lekarz

Edukacja diabetologiczna w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu to cykl spotkań ze specjalistą dedykowany zarówno osobom z grup ryzyka rozwoju cukrzycy, jak i z już zdiagnozowaną chorobą. Tematyka spotkań jest bardzo różnorodna i może obejmować:

  • przyczyny, objawy i leczenie cukrzycy,
  • zasady zdrowego żywienia dla osób zagrożonych i ze zdiagnozowaną cukrzycą,
  • samokontrolę poziomu cukru,
  • naukę obsługi glukometru,
  • postępowanie w stanach nagłych,
  • możliwe powikłania cukrzycy,
  • plan kontroli stanu zdrowia, wizyt u lekarzy.

Edukacja diabetologiczna ma na celu przygotowanie pacjenta i jego rodziny do życia z cukrzycą, nauczenie go obserwowania swojego organizmu oraz wypracowanie zasad, dzięki którym – mimo choroby – będzie mógł normalnie funkcjonować.

Osoby zainteresowane edukacją diabetologiczną zapraszamy do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu. Skontaktuj się z nami i umów na wizytę w dogodnym terminie -> https://naszlekarz.pl/kontakt/.