Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 52 340 14 14 

Nasza przychodnia jest zlokalizowana w Bydgoszczy. Przyjmuje tu, między innymi, specjalista ginekolog. Usługi, jakie świadczymy w tym właśnie zakresie, są bardzo rozbudowane. Należy pamiętać, iż lekarz powinien zajmować się zdrowiem kobiet już od wieku nastoletniego. Z tego powodu proponujemy także badania kontrolne dla dziewcząt, które właśnie zaczęły miesiączkować. Pierwsza wizyta u specjalisty tego rodzaju jest bardzo ważna dla każdej nastolatki. Zwykle wiąże się ze sporym stresem i nierzadko zawstydzeniem. Aby zapewnić młodym pacjentkom jak największy komfort, możliwe jest wejście do gabinetu z mamą. Ponadto, lekarz dokłada wszelkich starań do tego, by takie spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Rzutuje to na sposób, w jaki młoda, wchodząca w kobiecość dziewczynka, będzie w przyszłości traktowała ginekologów i czy chętnie i regularnie będzie poddawała się kontrolom.

W ofercie naszych poradni ginekologicznych znajdują się liczne badania, które wykonywane są odpłatnie, ponieważ jesteśmy prywatną placówką. Do najczęściej przeprowadzanych należą:

  • cytologia szyjki macicy (polega na pobieraniu wymazu z szyjki macicy i badaniu go pod kątem występownaia różnego rodzaju nieprawidłowości);
  • badanie ultrasonograficzne pochwy i piersi;
  • badania mające wykazać wystąpienie infekcji grzybiczych pochwy.

Przed przyjściem na wizytę warto odpowiednio wcześniej dowiedzieć się, czy konieczne jest szczególne przygotowanie do badania. To istotne, na przykład, jeśli chodzi o wspomnianą wcześniej cytologię. W tym wypadku należy być w określonym momencie cyklu, unikać współżycia przez trzy dni przed badaniem czy też nie stosować leków dopochwowych. Pozwoli to również uniknąć pacjentkom niepotrzebnego stresu i zastanawiania się nad tym, cyz na pewno jest dobrze przygotowana do wizyty w gabinecie.

Usługi ginekologiczne Bydgoszcz

Nasz gabinet ginekologiczny w Bydgoszczy oferuje nie tylko podstawowe badania. Proponujemy naszym pacjentkom także kompleksowe prowadzenie ciąży. W pakiecie takim zawierają się regularne wizyty kontrolne (w ich trakcie lekarz wykonuje badanie ultrasonograficzne przez powłoki brzuszne lub dopochwowo, w zależności od stopnia zaawansowania ciąży), specjalistyczne badania USG (mowa tu o USG połówkowym czy też takim, które przygotowuje do badań prenatalnych). Co więcej, dla wygody naszych pacjentek zadbaliśmy o to, by w naszej przychodni do ich dyspozycji była także wykwalifikowana położna. Jej pomoc jest niezwykle cenna zarówno w trakcie trwania całej ciąży, porodu, jak i w okresie połogu.

Położna pomaga kobietom w przejściu przez ciążę, może wykonywać podstawowe badania kontrolne, doradzać, co robić w sytuacjach problemowych. W razie potrzeby jest w stanie także odwiedzić pacjentkę w domu, aby podpowiedzieć, w jaki sposób przygotować wyprawkę dla maluszka i jak urządzić dla niego bezpieczną przestrzeń.

Kolejnym z problemów, między innymi natury ginekologicznej, z którym boryka się wiele kobiet między czterdziestym a sześćdziesiątym rokiem życia, jest menopauza. Nasi lekarze bardzo dobrze znają tę przypadłość i wiedzą, w jaki sposób skutecznie pomagać paniom. Na podstawie dokładnego wywiadu lekarskiego i badań są w stanie zalecić stosowną kurację i podpowiedzieć, co robić, by możliwie jak najłagodniej przejść przez ten niełatwy proces.

Proponujemy także fachowe wsparcie w kwestii doboru bezpiecznej i skutecznej antykoncepcji. Ginekolodzy z Bydgoszczy są w stanie zaproponować pacjentkom liczne metody. Mowa tu o tabletkach hormonalnych (jednoskładnikowych i dwuskładnikowych), spiralach domacicznych, wkładkach domacicznych, zastrzykach hormonalnych, czy też plastrach. Każda z pań będzie mogła dopasować coś do swoich potrzeb, nie zapominając o możliwościach organizmu.

U wielu par pojawiają się także różnego typu trudności z zajściem w ciążę lub jej donoszeniem. Ginekologia jest dziedziną, która w obecnych czasach jest w stanie pomagać takim osobom i podejmować kroki, które w efekcie prowadzą do zajścia w zdrową ciążę. Na takie wizyty również można umawiać się właśnie w naszej przychodni. Lekarze są otwarci i chętni do niesienia pomocy.

Zapraszamy na konsultacje ginekologiczne do przychodni Nasz Lekarz w Bydgoszczy. Zapewniamy opiekę wykwalifikowanych specjalistów, a także dostęp do nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia. Zachęcamy do kontaktu -> https://naszlekarz.pl/kontakt/.