Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

KardiologiaKardiologia jest dziedziną medycyny, zajmująca się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem serca i układu krążenia. Na konsultacje z doświadczonymi kardiologami zapraszamy do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu!

Kardiolog jest lekarzem, który zajmuje się wrodzonymi i nabytymi wadami oraz chorobami serca, a także układu krążenia. Są one jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnych zgonów w naszym kraju – dlatego oprócz odpowiedniego leczenia tak ważne są wczesna diagnostyka oraz profilaktyka. Do kardiologa raz do roku profilaktycznie powinny zgłaszać się osoby już po ukończeniu 40. roku życia.

Kardiologia w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu

W przychodni Nasz Lekarz w Toruniu skorzystać można z konsultacji z doświadczonymi kardiologami, którzy specjalizują się w diagnostyce i leczeniu takich chorób, jak:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • choroba niedokrwienna serca,
  • niewydolność serca,
  • miażdżyca,
  • dławica piersiowa,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • wrodzone i nabyte wady serca.

Specjaliści z zakresu kardiologii z przychodni Nasz Lekarz udzielają pacjentom porad z zakresu zapobiegania schorzeniom układu krążenia – profilaktyka obejmuje m.in. zdrowy tryb życia, dietę, aktywność fizyczną czy unikanie używek. Zajmują się diagnostyką najczęstszych chorób kardiologicznych – wykonują badania, m.in. EKG, echo serca, Holter EKG, elektrokardiograficzny test wysiłkowy czy próbę obciążeniową, a także analizują ich wyniki. Na tej podstawie stawiana jest diagnoza i dobierane są odpowiednie metody leczenia. Może ono obejmować zmianę trybu życia, terapię farmakologiczną, a w razie potrzeby – interwencje chirurgiczne (ablacja RF, angioplastyka wieńcowa, wszczepienie rozrusznika serca).

Zapraszamy na konsultacje kardiologiczne do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu! Świadczenia z zakresu kardiologii udzielane są w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz prywatnie. Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów! Zadzwoń lub napisz do nas -> https://naszlekarz.pl/kontakt/ i umów się na konsultacje w dogodnym dla Ciebie terminie!

EKG - zadbaj o swoje serce razem z przychodniami medycznymi Nasz Lekarz