Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Medycyna pracyMedycyna pracy to dziedzina medycyny, która zajmuje się badaniem wpływu określonej pracy na pacjenta, a także profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób zawodowych. Na konsultacje z doświadczonym specjalistą medycyny pracy oraz wstępne, okresowe i kontrolne badania pracowników zapraszamy do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu.

Głównym zadaniem lekarza medycyny pracy jest określanie, czy nie ma żadnych zdrowotnych przeciwwskazań, by dana osoba podjęła pracę na konkretnym stanowisku. Dodatkowo, lekarz medycyny pracy zajmuje się opieką nad uczniami i studentami, potwierdzając ich zdolność do kształcenia się w wybranym kierunku.

Lekarz medycyny pracy ocenia stan zdrowia ewentualnego pracownika, przeprowadza wywiad określający środowisko, w jakim będzie pracował. Jeśli nie jest to praca związana z różnego rodzaju czynnikami ryzyka, wizyta trwa kilkanaście minut, a na jej zakończenie lekarz wystawia odpowiednie zaświadczenie. Jeżeli jednak praca wiąże się z ryzykiem zdrowotnym, pacjent otrzymuje skierowania do lekarzy innych specjalności – okulisty, kardiologa, neurologa, laryngologa itp. Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich koniecznych badań lekarz medycyny pracy może wydać orzeczenie potwierdzające zdolność do pracy.

Medycyna pracy w przychodni Nasz Lekarz

W ramach medycyny pracy w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu oferujemy konsultacje z doświadczonymi specjalistami oraz:

  • wstępne badania lekarskie – obowiązkowe dla wszystkich kandydatów do pracy oraz pracowników przenoszonych na stanowiska pracy, na których pojawiają się czynniki szkodliwe dla zdrowia,
  • badania okresowe – wykonywane w trakcie trwania stosunku pracy w celu sprawdzenia, czy u pracownika nie pojawiły się objawy mogące sygnalizować, że praca negatywnie wpływa na zdrowie lub jego zdrowie nie pozwala na wykonywanie pracy,
  • badania kontrolne – przeprowadza się je w sytuacji, gdy pracownik przebywał na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni; ich celem jest sprawdzenie, czy może pozostać na dotychczasowym stanowisku pracy.

Wykonujemy także:

  • badania kierowców zawodowych wszystkich kategorii,
  • badania dla kandydatów na kierowców (do prawa jazdy),
  • badania kierowców taxi, pojazdów uprzywilejowanych, pojazdów służbowych, instruktorów nauki jazdy,
  • badania osób obsługujących wózki widłowe, koparki, koparko-ładowarki oraz inne maszyny i urządzenia,
  • oraz badania do celów SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNYCH.

Badania kierowców wykonywane są przez lekarza uprawnionego do badania kierowców, a zakres niezbędnych badań – psychotesty i badania specjalistyczne (okulista, laryngolog, neurolog), uzależniony jest od kategorii prawa jazdy oraz problemów zdrowotnych.

W ramach medycyny pracy oferujemy także konsultacje z psychologii transportu z mgr Elwirą Zakrzewską. 

Wszystkie osoby wymagające konsultacji i badań medycyny pracy, zapraszamy do kontaktu! Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów. Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę -> https://naszlekarz.pl/kontakt/

Do kontaktu zapraszamy również firmy, które chciałyby podjąć z nami współpracę  w zakresie medycyny pracy na stałe.