Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Medycyna sportowaMedycyna sportowa jest dziedziną medycyny, która obejmuje szeroko rozumianą opiekę zdrowotną nad osobami uprawiającymi sport – zarówno dziećmi, jak i dorosłymi, sportowcami-amatorami oraz zawodowcami. Na konsultacje z zakresu medycyny sportowej zapraszamy do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu.

Medycyna sportowa jest dziedziną dedykowaną osobom aktywnym fizycznie lub dopiero planującym podjąć uprawianie sportu. Na konsultacje ze specjalistą powinny zgłosić się osoby, które chcą zacząć przygodę z określoną dyscypliną sportu, planują zapisać na zajęcia sportowe swoje dziecko albo wracają do aktywności po kontuzji. Medycyna sportowa służy zarówno amatorom, jak i zawodowcom – zapewnia im zabezpieczenie medyczne, profilaktykę oraz wsparcie szkolenia sportowego.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia wyróżnia się:

 • badania wstępne – wykonywane u dzieci i młodzieży do ukończenia 21. roku życia rozpoczynających uprawianie konkretnej dyscypliny,
 • badania okresowe – wykonywane u dzieci i młodzieży do ukończenia 21. roku życia uprawiających konkretną dyscyplinę oraz u zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia co 6 miesięcy,
 • badania kontrolne – wykonywane u dzieci i młodzieży do ukończenia 21. roku życia uprawiających konkretną dyscyplinę oraz u zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia wracających do zdrowia po kontuzji.

Po wykonaniu badań, lekarz medycyny sportowej wydaje orzeczenie i zaświadczenie o braku przeciwskazań do uprawiania wybranego sportu.

Medycyna sportowa w przychodni Nasz Lekarz

W ramach medycyny sportowej w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu udzielane są świadczenia z zakresu:

 • badań przewidzianych w przepisach prawa,
 • wydawania wstępnych i okresowych oświadczeń o zdolności do uprawiania sportu,
 • kwalifikowania do poszczególnych dyscyplin,
 • kierowania do lekarzy specjalistów w celu dalszej diagnostyki.

WAŻNE informacje dla pacjentów z medycyny sportowej dotyczące WSZYSTKICH  DYSCYPLIN:

Na wizytę do lekarza sportowego prosimy o przyniesienie wyników badań laboratoryjnych takich jak:

 • morfologia z rozmazem
 • glukoza
 • badanie ogólne moczu
 • oraz badanie EKG (badanie elektrokardiograficzne) z opisem.

Osoby z chorobami tarczycy prosimy o doniesienie ostatniego wyniku TSH.

W naszej przychodni istnieje możliwość odpłatnego wykonania wszystkich powyższych badań.

DOTYCZY SPORTÓW I SZTUK WALKI

W sportach i sztukach walki obowiązuje ponadto konsultacja neurologiczna,  w naszej przychodni istnieje możliwość odpłatnego wykonania konsultacji.

DOTYCZY  PŁETWONURKOWANIA

W płetwonurkowaniu obowiązuje spirometria (badanie spirometryczne). W naszej przychodni istnieje możliwość odpłatnego wykonania badania.

Naszym pacjentom zapewniamy opiekę doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów oraz profesjonalną pomoc zdrowotną! Zachęcamy do kontaktu -> https://naszlekarz.pl/kontakt/.