Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Onkologia

Onkolog to nasz lekarz, który specjalizuje się w diagnozowaniu, różnicowaniu i leczeniu wszelkich chorób o podłożu nowotworowym.Zajmuje się planowaniem, a następnie wdrażaniem odpowiedniego leczenia onkologicznego.

Onkolodzy otaczają opieką chorych cierpiących na różne rodzaje nowotworów, w tym twory patologiczne układu krwiotwórczego, takie jak białaczka, chłoniak, szpiczak, a także nowotwory piersi, płuc, trzustki, jelita grubego, gruczołu krokowego, tarczycy i innych narządów.

Specjaliści w tej dziedzinie pracują z pacjentami na różnych etapach choroby nowotworowej, od diagnozy przez leczenie po opiekę paliatywną w zaawansowanych przypadkach. Zajmują się również profilaktyką onkologiczną od edukację pacjentów w zakresie czynników ryzyka do badań przesiewowych.

Chirurg onkolog w Toruniu może przeprowadzić takie operacje jak: biopsja, mastektomia, resekcja jelita grubego, hemikolektomia, kolektomia z wytworzeniem stomii i inne działania mające na celu ratowanie życia chorego.

Onkolog w Toruniu prywatnie

Jeżeli poszukujesz onkologa prywatnie w Toruniu, umów się na konsultację w naszej przychodni Nasz Lekarz. Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów, którzy stawiają na indywidualne podejście do pacjenta i skrupulatnie podchodzą do każdej stawianej diagnozy.

Lekarz Onkolog Toruń – umów wizytę ze specjalistą w naszej przychodni

Nasza Przychodnia oferuje pomoc w zakresie wstępnej i pogłębionej diagnostyki nowotworowej, konsultacje, a także monitorowanie po zakończeniu leczenia w specjalistycznych ośrodkach.

Wizytę u onkologa zalecamy również w przypadku pojawienia się niepokojących objawów, w tym m.in. zmian w postaci narośli, guzów czy innych zmian skórnych. Ponieważ w powodzeniu terapii ogromne znaczenie ma czas rozpoznania schorzenia, wszelkie alarmujące zmiany na ciele powinien niezwłocznie zbadać lekarz specjalista.

Osoby z rodzinami obciążonymi historią chorób nowotworowych powinny rozważyć konsultację w celu oceny ryzyka zachorowania i ewentualnych działań profilaktycznych. W zależności od wieku, płci i innych czynników ryzyka, lekarz onkolog może zalecić różne badania – palpacyjne, obrazowe, laboratoryjne i genetyczne.

Zapraszamy na konsultacje z zakresu chorób nowotworowych. Zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy i komfort podczas wizyty w Toruniu.