Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Ortopeda to nasz lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu urazów oraz chorób układu ruchu, w tym kości, stawów, mięśni, ścięgien, więzadeł, a także naczyń i nerwów (z pominięciem czaszki).

Lekarz ortopeda zajmuje się zarówno leczeniem schorzeń o podłożu traumatycznym, jak i chorobami zwyrodnieniowymi, wrodzonymi, zapalnymi i nowotworowymi układu ruchu. Może przepisać rehabilitację, jak i przeprowadzać zabiegi.

Ortopedia Toruń – w trosce o sprawność i komfort życia

Ortopedia to dziedzina medycyny, która specjalizuje się w rozpoznawaniu, leczeniu oraz rehabilitacji nieprawidłowości układu ruchu, będących wynikiem wad, urazów i chorób.

Najbardziej powszechne objawy, które warto skonsultować z ortopedą to: problemy z poruszaniem się, obrzęki, a także utrzymujące się dolegliwości bólowe spowodowane urazem.

Kto powinien umówić się na konsultację z ortopedą?

Konsultacja z ortopedą jest wskazana dla każdej osoby, która odczuwa ból stawów, mięśni lub kręgosłupa, ma problemy z poruszaniem się lub zauważa inne niepokojące objawy związane z układem ruchu.

Bezzwłoczną wizytę u ortopedy powinny odbyć osoby z urazami, skręceniami, złamaniami lub innymi urazami kończyn, kręgosłupa lub stawów.

Regularne konsultacje ortopedyczne zaleca się osobom prowadzących aktywny tryb życia, uprawiających sporty, a także te, które pracują w wymagających fizycznie zawodach. Przebywanie pod obserwacją specjalisty zmniejsza ryzyko kontuzji.

Ortopeda Toruń – umów się na konsultację w naszej przychodni

W Przychodni Nasz Lekarz oferujemy szeroki zakres usług z zakresu diagnozowania oraz leczenie schorzeń ortopedycznych. Pomagamy z dolegliwościami takimi jak:

  • wady postawy,
  • złamania,
  • zwichnięcia,
  • choroby kręgosłupa,
  • zmiany przeciążeniowe.

Nasi ortopedzi podejmują się leczenia niemal wszystkich patologii z zakresu narządów ruchu. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem przeznaczonym do badań, zabiegów oraz rehabilitacji – to sprawia, że ortopedia w naszych placówkach stoi na tak wysokim poziomie, co znajduje swoje przełożenie w ogromnej ilości pacjentów, którzy nam zaufali.

W trakcie konsultacji nasz ortopeda w Toruniu może zalecić wykonanie dodatkowych badań jak USG stawów czy densytometria. Może także zalecić podanie dostawowo tzw. blokad czy kwasu hialuronowego. Pamiętaj, aby w gabinecie lekarskim zawsze informować specjalistę o chorobach przewlekłych, na które cierpisz oraz o przebytych zabiegach i operacjach.