Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 52 340 14 14 

Reumatologia Bydgoszcz

Reumatolog to lekarz zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń układu kostno-stawowego, stanów zapalnych tkanki łącznej, a także chorobami ścięgien i więzadeł. Do najczęściej występujących chorób reumatycznych można zaliczyć m.in. łuszczycowe zapalenie stawów, boreliozę, toczeń rumieniowaty czy osteoporozę. Na wizytę u reumatologa powinniśmy zdecydować się w przypadku objawów takich jak: obrzęk stawów, ból mięśni i kości oraz długotrwała gorączka niedająca objawów infekcji.

Ponieważ w efektywnym leczeniu wielu schorzeń ważnym aspektem jest czas reakcji, zwlekanie z wizytą może doprowadzić do negatywnych dla naszego zdrowia skutków. Dzięki wnikliwej rozmowie i dokładnym zbadaniu pacjenta reumatolog jest w stanie określić kierunek, w którym powinna zmierzać dalsza diagnostyka. Dlatego na konsultację w Przychodni Nasz Lekarz zapraszamy w przypadku wszelkich niepokojących objawów, które wymagają profesjonalnej diagnozy reumatologicznej.

Wskazania do wizyty prywatnej u reumatologa w Bydgoszczy

W naszej przychodni reumatologicznej w Bydgoszczy przyjmuje lekarz reumatolog, nazywany często również „lekarzem od kości i stawów” czy „lekarzem od mięśni i stawów”. Najczęstszą przyczyną wizyt Pacjentów u lekarza tej specjalizacji jest ból, stany zapalne, obrzęki, zaczerwienienie skóry i wysypki w obolałych miejscach. Wskazaniem do wizyty powinny być także problemy z ruchomością, zmiany kształtu stawów i problemy z podnoszeniem lub manipulowaniem przedmiotami. Dolegliwości związane z układem kostno-stawowym często utrudniają poruszanie się i codzienne funkcjonowanie, dlatego nie należy zwlekać z wizytą.

Jak wygląda diagnostyka u lekarza od stawów i kości?

Wbrew obiegowej opinii lekarz od stawów nie przyjmuje wyłącznie seniorów. Odwiedzają go także osoby młode i w średnim wieku. Szczególnie częstą przyczyną wizyt są nieodpowiednio wyleczone urazy czy choroby zwyrodnieniowe, które można uznać już za schorzenia cywilizacyjne. Każdą wizytę rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu dotyczącego objawów występujących u Pacjenta. Następnie lekarz dokonuje oględzin wzrokowych zmienionego miejsca lub wykonuje badanie fizykalne. Wśród podstawowych badań dodatkowych, które może zlecić reumatolog, wymienia się przykładowo tomografię komputerową czy USG. Najczęściej zlecane jest jednak oznaczenie czynnika RF, które dostarcza cennych informacji diagnostycznych.

Jak przebiega leczenie u reumatologa?

Przeważnie leczenie jest długotrwałe – koncentruje się wokół wykonywania zabiegów reumatologicznych, fizjoterapii i rehabilitacji lub opcjonalnie zabiegów chirurgicznych. Można łączyć je z farmakologią, głównie o działaniu przeciwzapalnym. W naszej przychodni reumatologicznej w Bydgoszczy przeprowadzisz wszystkie kluczowe procedury diagnostyczne i lecznicze. Lekarz reumatolog z pewnością zaproponuje coś, co złagodzi kłopotliwe dolegliwości.

Nasz reumatolog w Bydgoszczy przyjmujący w gabinetach Nasz Lekarz, pomoże wyeliminować lub złagodzić nieprzyjemne symptomy ze strony układu kostno-stawowego. Zachęcamy do rezerwowania terminów wizyt!