USG – ultrasonografia

Badanie USG jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych procedur diagnostycznych, która pozwala na precyzyjne zobrazowanie narządów wewnętrznych i struktur anatomicznych ludzkiego organizmu. USG to badanie bezbolesne, nieinwazyjne i bezpieczne – wykonujemy je w przychodni Nasz Lekarz w Bydgoszczy!

Badanie USG jest znane w medycynie od dziesięcioleci. W jego trakcie wykorzystuje się fale ultradźwiękowe o określonej częstotliwości – od 2 do 50 MHz. Fale te emituje specjalna, przykładana do skóry głowica. Wnikają one w głąb organizmu i odbijają się od napotkanych tkanek i narządów. Podczas tego odbicia powstaje echo, które wraca do głowicy. Jest ono następnie przekazywane do komputera, który przekształca je na widoczne na monitorze obrazy. Podczas USG lekarz może więc w czasie rzeczywistym obejrzeć dany narząd lub tkankę, ocenić ich funkcjonowanie, budowę itp.

Badanie USG jest wykorzystywane w profilaktyce i diagnostyce wielu chorób oraz urazów, przede wszystkim w obrębie narządów wewnętrznych oraz tkanek miękkich. Przeprowadza się je również kontrolnie, np. po przebytych operacjach. Jest ono w pełno bezbolesne, nieinwazyjne i bezpieczne – można je wykonywać u kobiet w ciąży, dzieci czy seniorów.

USG w przychodni Nasz Lekarz w Bydgoszczy

W przychodni Nasz Lekarz w Bydgoszczy wykonujemy między innymi:

Badanie wykonują doświadczeni specjaliści, którzy podchodzą indywidualnie do każdego przypadku. Do dyspozycji naszych pacjentów pozostaje nowoczesny sprzęt, zapewniający doskonałą jakość obrazowania, dzięki czemu badanie USG ma wysoką wartość diagnostyczną. Wszystkie osoby zainteresowane naszymi usługami zapraszamy do kontaktu:

ul. Chodkiewicza 19c
85-065 Bydgoszcz
Pon. – Pt.: 8:00 – 18:00
bydgoszcz@naszlekarz.pl

Skontaktuj się z nami: +48 52 340 14 14 

Nasi specjaliści