Badania Cena
Echo serca 150 zł
EKG z opisem 50 zł
Kapilaroskopia 100 zł
USG węzłów chłonnych 120 zł
USG układu moczowego 120 zł
USG tkanki podskórnej 120 zł
USG tarczycy 120 zł
USG ślinianek 120 zł
USG ścięgna Achillesa 130 zł
USG prostaty przez powłoki brzuszne 120 zł
USG jąder 120 zł
USG jamy brzusznej 120 zł
USG Doppler tętnic szyjnych 170 zł
USG Doppler przepływów w aorcie brzusznej i tętnicach biodrowych 170 zł
USG Doppler naczyń układu wrotnego 150 zł
USG Doppler żył głębokich w kierunku zakrzepicy 150 zł
USG Doppler żył kończyn górnych 150 zł
USG Doppler tętnic kończyn górnych 150 zł
USG Doppler żył kończyn dolnych 180 zł
USG Doppler tętnic kończyn dolnych 180 zł
USG nerek 120 zł
USG szyi 150 zł
USG dołów pachwinowych 120 zł
USG tkanek miękkich 120 zł
Prowadzenie ciąży z USG 2D 260 zł
Prowadzenie ciąży z USG 3D
-dopłata za ciążę bliźniaczą
-dopłata za ciążę trojaczą
310 zł
150 zł
250 zł
Założenie wkładki domacicznej:
-Jaydess
-Kyleena
-Mirena
1100 zł
1200 zł
1300 zł
Cytologia klasyczna 50 zł
Cytologia płynna LBC 120 zł

W medycynie wykorzystuje się obecnie wiele nowoczesnych technologii pozwalających uzyskać bardzo wysoki poziom skuteczności diagnoz. Jednym z tego typu rozwiązań jest tzw. badanie typu Doppler wykonywane w naszej przychodni w Bydgoszczy. Dużym zainteresowaniem pacjentek w ciąży cieszy się natomiast USG 3D. Za pomocą aparatu ultrasonograficznego możliwa jest ocena tkanki podskórnej przydatna w przypadku występowania tłuszczaków czy włókniaków. Dowiedz się więcej o wspomnianych metodach oceny stanu zdrowia!

Czym jest i kiedy wykonuje się USG Doppler?

Zastosowanie fal ultradźwiękowych w medycynie daje spore możliwości w zakresie m.in. diagnostyki. Kluczowa jest w tym wypadku zmiana ich częstotliwości. Sygnały przesyła się z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury w badanych obszarach, a zwrotne dane odbite od krwi są następnie konwertowane do postaci obrazowej. Tak właśnie działa tzw. Doppler, czyli bezinwazyjne USG. Przy tej metodzie możliwe jest wykorzystanie zarówno fali ciągłej, jak i pulsacyjnej.

Pierwszy ze sposobów jest przydatny podczas analizowania charakterystyki przepływu krwi. Jego kierunek wskazuje się natomiast dzięki drugiej z wymienionych technik. Badanie aparatem ultrasonograficznym jest jednak również realizowane w przypadku kontroli tkanki podskórnej czy przebiegu ciąży, gdzie zalecane jest USG 3D lub 4D. Opisywany Doppler jest z kolei rekomendowany przy określaniu zmian w żyłach głębokich pod kątem występowania zakrzepicy, a także naczyń układu wrotnego i przepływów, m.in. w aorcie brzusznej. Poprzez użycie fal ultradźwiękowych uzyskiwane są informacje na temat żył i tętnic zarówno kończyn górnych, jak i dolnych.

USG tkanki podskórnej i w wariancie 3D – co warto wiedzieć?

Oprócz wspomnianej metody badania określanej powszechnie jako Doppler, w naszych placówkach medycznych wykonuje się też USG tkanki podskórnej. W przychodni w Bydgoszczy tego typu kontrolę przeprowadzamy w celach diagnostycznych – najczęściej przy pojawieniu się w konkretnych obszarach tłuszczaków, gruczolaków lub guzów, w tym także tych o charakterze złośliwym. Pacjentom skarżącym się na bolesne obrzęki mięśni i stawów czy widoczne powiększenie np. węzłów chłonnych rekomenduje się sprawdzenie takich miejsc właśnie poprzez USG tkanki podskórnej. W wariancie 3D jest ono natomiast najczęściej stosowane przy badaniu kobiet w ciąży.

Każdy jej etap można w ten sposób dokładnie kontrolować. To istotny element tzw. diagnostyki prenatalnej. Lekarz wykonujący badanie ultrasonografem jest w stanie określić ewentualne zmiany w rozwoju dziecka, w tym wady płodu. USG 3D często wykorzystuje się też do rozpoznania płci. Specjaliści zalecają przeprowadzanie tego typu nieinwazyjnych kontroli przynajmniej trzykrotnie w czasie całej ciąży. Należy jednak tę kwestię skonsultować np. z ginekologiem, który zajmuje się pacjentką.

W naszych placówkach wykorzystujemy każdą z opisywanych metod badania. Dotyczy to zarówno techniki Doppler, jak i USG 3D oraz diagnostyki tkanki podskórnej pod kątem ewentualnych zmian.