lek. Przemysław Wiśniewski

Specjalista Urologii Onkologicznej

Zajmuje się diagnostyką i kompleksowym leczeniem nowotworów układu moczowo-płciowego (gruczołu krokowego, nerek, pęcherza, jąder, moczowodów, nadnerczy), wznów po leczeniu onkologicznym, a także planowaniem i monitorowaniem leczenia uzupełniającego.

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy. Pracę zawodową rozpoczął w 2006 roku stażem podyplomowym w Szpitalu MSWiA w Bydgoszczy. W latach 2007-2014 pracował w Oddziale Urologii Laparoskopowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy. W 2014 roku uzyskał tytuł specjalisty w zakresie urologii, a także zdał z wyróżnieniem europejski egzamin specjalizacyjny z tej dziedziny (Fellow of European Board of Urology, FEBU).

Od 2014 roku pracuje w Oddziale Urologii w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Jest członkiem Polskiego (PTU) oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU). Interesuje się metodami minimalnie inwazyjnymi w urologii, ze szczególnym uwzględnieniem procedur laparoskopowych oraz endoskopowych. Odbywał szkolenia krajowe i zagraniczne w takich ośrodkach jak: Klinika Urologii w Tübingen, Niemcy, Klinika Urologii w Maastricht, Holandia. Jest autorem i współautorem wystąpień na krajowych i zagranicznych Kongresach Urologicznych. Prywatnie interesuje się narciarstwem, turystyką oraz motoryzacją.

Przemysław Wiśniewski – ZnanyLekarz.pl