lek. Justyna Tyra

Ukończyła Kierunek Lekarski na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy w 2013 roku. Szkolenie w zakresie laryngologii rozpoczęła na Oddziale Otolaryngologii, Audiologii i Foniatrii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy w 2015 roku, gdzie pracuje i szkoli się do dziś. Pani doktor realizuje specjalizację z zakresu Laryngologii Dziecięcej, jednak odbyła staże również na Oddziałach Laryngologii Dorosłych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z dziećmi, jak i dorosłymi, jako lekarz rodzinny oraz realizując świadczenia z zakresu rehabilitacji narządu głosu w lecznictwie Uzdrowiskowym w Ciechocinku. Jej największą pasją jest dziedzina otochirurgii – zabiegów z zakresu chirurgii ucha. Regularnie uczestniczy w licznych kursach krajowych oraz zagranicznych i poszerza wiedzę z tej dziedziny. Odbyła również staże zagraniczne na Oddziałach Laryngologii w Bolonii we Włoszech oraz Lucernie w Szwajcarii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi, oraz Członkiem Polskiego Towarzystwa Laryngologów Dziecięcych.

Dr Tyra wykonuję konsultacje laryngologiczne dzieci i dorosłych. Prowadzi diagnostykę i leczenie chorób z zakresu otorynolaryngologii.

W trakcie wizyty w gabinecie przeprowadzany jest:

  • wywiad oraz
  • badanie laryngologiczne*
  • kwalifikacja pacjentów do zabiegów laryngologicznych
  • ocena badań obrazowych z zakresu głowy i szyi.

W zakres usług wchodzi możliwość wykonania endoskopowej oceny nosa, nosogardła oraz uszu. W gabinecie istnieje także możliwość wykonania badań słuchu u dzieci i dorosłych.

*W przypadku konieczności wykonania drobnej interwencji laryngologicznej procedura jest wykonywana podczas wizyty lub ustalana indywidualnie z pacjentem w późniejszym terminie.

Laryngologia w Toruniu