Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 52 340 14 14 

Androlog to lekarz zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego. Jest to specjalizacja analogiczna do ginekologii. Niestety andrologia nie jest tak popularną dziedziną medycyny i wśród wielu mężczyzn wciąż budzi strach.

Proponujemy konsultacje andrologiczne z zakresu pomocy przy podejrzeniu bezpłodności, zaburzeń seksualnych, hormonalnych, czy problemów z rozwojem płciowym. Na wizytę należy bezzwłocznie zgłosić się w przypadku problemów z oddawaniem moczu, poczęciem dziecka, dysfunkcjami seksualnymi, objawami andropauzy oraz wszystkimi innymi zaburzeniami związanymi z męskim układem rozrodczym. Dalszy sposób leczenia uzależniony jest od specyfiki problemu, z jakim zgłasza się pacjent. Androlog ma możliwość zlecenia leczenia farmakologicznego lub zabiegu chirurgicznego. Niezależnie od tego, jakiego schorzenia dotyczy konsultacja, w Przychodni Nasz Lekarz oferujemy Państwu pełną dyskrecję oraz komfort podczas każdej wizyty.

Niezależnie od tego, jakiego schorzenia dotyczy konsultacja, w Przychodni Nasz Lekarz oferujemy Państwu pełną dyskrecję oraz komfort podczas każdej wizyty.

Czym się zajmuje andrologia-specjalizacja?

Andrologia kliniczna to dziedzina bliska urologii – lekarze tych specjalizacji często są wykształceni w obu tych obszarach. Andrologia zajmuje się zaburzeniami związanymi z męskim układem płciowym oraz jego fizjologią. Na wizytę u androloga powinni zgłaszać się nie tylko mężczyźni z niepokojącymi zmianami w obrębie prącia czy obciążeni genetycznie, ale wszyscy po 50. roku życia.

Jak może wyglądać wizyta u androloga w przychodni w Bydgoszczy?

Lekarz androlog w Bydgoszczy każdą wizytę rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z Pacjentem – związanego z jego stanem zdrowia, dolegliwościami, przyjmowanymi lekami oraz historią chorób w rodzinie. Później przeważnie ma miejsce badanie fizykalne jamy brzusznej, prącia, jąder i najądrzy.

Sporadycznie potrzebne jest także badanie prostaty przez odbyt, jednak nie należy zakładać, że takie procedury wdrażane są podczas każdej z wizyt. Lekarz może zalecić wykonanie dodatkowych badań – USG, hormonalnych, bakteriologicznych i nasienia. Przebieg wizyty niejednokrotnie warunkowany jest objawami, z którymi zgłasza się Pacjent.

Nasz Lekarz, czyli pełen komfort i poczucie prywatności u androloga

Lekarz androlog w Bydgoszczy, przyjmujący w gabinecie Nasz Lekarz wykazuje indywidualne podejście i z pewnością zaproponuje odpowiedni pakiet badań lub rozwiązanie kłopotliwego problemu. Nierzadko mężczyźni zwlekają z wizytą u androloga czy też całkowicie z niej rezygnują, w obawie przed wstydem lub badaniem. Tymczasem często wystarczy podjąć naprawdę niewymagające kroki, by zażegnać niepokojące dolegliwości oraz zyskać komfort psychiczny. Pamiętajmy o tym, że nie ma się czego obawiać, ponieważ lekarz jest po to, by pomóc Pacjentowi. Szczególnie zależy nam na tym, by w naszych gabinetach leczyć bez zbędnego skrępowania, w miłej atmosferze. Zapraszamy do umawiania wizyt!