Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Andrologia

Androlog to nasz lekarz zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego. Jest to specjalizacja analogiczna do ginekologii. Niestety andrologia nie jest tak popularną dziedziną medycyny i wśród wielu mężczyzn wciąż budzi strach.

Lekarz Androlog Toruń prywatnie – umów się na konsultację

Jeżeli poszukujesz androloga w Toruniu, skontaktuj się z naszą przychodnią. Proponujemy konsultacje andrologiczne z zakresu pomocy przy podejrzeniu bezpłodności, zaburzeń seksualnych, hormonalnych, czy problemów z rozwojem płciowym.

Na wizytę należy bezzwłocznie zgłosić się w przypadku problemów z oddawaniem moczu, poczęciem dziecka, dysfunkcjami seksualnymi, objawami andropauzy oraz wszystkimi innymi zaburzeniami związanymi z męskim układem rozrodczym. Dalszy sposób leczenia uzależniony jest od specyfiki problemu, z jakim zgłasza się pacjent.

Profilaktyka andrologiczna – czy „ginekolog dla mężczyzn” jest potrzebny?

Andrologia jest ważną dziedziną medycyny, ponieważ schorzenia męskiego układu płciowego mogą prowadzić do znacznego pogorszenia zdrowia, a w niektórych przypadkach nawet do zagrożenia życia mężczyzny. Prewencja w tym zakresie pozwala na wczesne wykrycie i leczenie chorób męskiego układu płciowego, a także zapobieganie ich powstawaniu.

Określenie ginekolog męski nie jest prawidłowe z medycznego punktu widzenia, jednak dobrze wyraża to, jak ważna może by profilaktyka andrologii w przypadku mężczyzn planujących założenie rodziny.

Regularne wizyty u Androloga w Przychodni Nasz Lekarz poprawiają jakość życia

Regularne badania u męskiego ginekologa zwiększają zatem szanse na dobór skutecznego leczenia i zminimalizowanie długotrwałych szkód dla zdrowia. Odpowiednia opieka może wpłynąć pozytywnie na zdrowie psychiczne oraz ogólne samopoczucie mężczyzny. Może pomóc też w polepszeniu zdrowia seksualnego, w tym w zwalczaniu zaburzeń erekcji i zwiększeniu płodności.

Niektórym męskim przypadłościom, takim jak choroby prostaty, można częściowo lub całkowicie zapobiec poprzez zmianę złych nawyków i regularne wizyty kontrolne.

Kto szczególnie powinien odwiedzić androloga?

Wizyta u androloga może być wskazana dla wielu panów, niezależnie od wieku czy stylu życia. Istnieją jednak pewne grupy, które szczególnie powinny zdecydować się na taki krok. Są to mężczyźni:

  • w wieku powyżej 50. r.ż.;
  • planujący założenie rodziny poprzez naturalne poczęcie;
  • odczuwający problemy z potencją.

Lekarz androlog ma możliwość zlecenia leczenia farmakologicznego lub zabiegu chirurgicznego. Niezależnie od tego, jakiego schorzenia dotyczy konsultacja andrologiczna, w Przychodni Nasz Lekarz oferujemy Państwu pełną dyskrecję oraz komfort podczas każdej wizyty.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w Toruniu oraz do regularnego wykonywania badań profilaktycznych.