Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

DensytometriaDensytometria (inaczej badanie densytometryczne) to badanie gęstości mineralnej kości. Służy ono do wykrywania osteoporozy we wczesnym etapie jej rozwoju, pozwala określić stopień jej zaawansowania, a przede wszystkim monitorować leczenie.

Samo badanie wykonuje się za pomocą urządzenia rentgenowskiego jakim jest densytometr. Wykorzystuje się w nim dwuwiązkową absorbcjometrię rentgenowską (DXA), dzięki któremu można określić stopień ubytku masy kostnej. Jeżeli kości są gęste, mocne, to przejdzie przez nie niewiele promieni RTG, gdy zaś są kruche, porowate promieni przenika przez nie więcej. Ilość promieni, jaka przechodzi przez kość, jest mierzona i przetwarzana przez elektroniczny detektor na dane liczbowe pozwalające lekarzowi dokonać oceny gęstości kości.

Od 40. roku życia badanie powinna wykonać każda osoba, u której w rodzinie występowała osteoporoza. Profilaktycznie powinny wykonywać to badanie kobiety po 50. roku życia i mężczyźni po 60. roku życia.

Cennik*:

DensytometriaNASZ LEKARZ TORUŃ
Densytometria  jeden region kręgosłupa100,00 zł
Densytometria  szyjka kości udowej100,00 zł
Densytometria kręgosłup i jedna kość udowa150,00 zł
Densytometria obu kości udowych150,00 zł
Densytometria CAŁEGO CIAŁA150,00 zł

*Badanie zawiera opis specjalisty diagnostyki densytometrycznej

Zapraszamy na badanie densytometryczne do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu. Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów.

Wszystkich zainteresowanych Pacjentów zachęcamy do kontaktu -> www.naszlekarz.pl/kontakt