Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 52 340 14 14 

Kardiolog Bydgoszcz

Kardiolog to specjalista z zakresu diagnozowania i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego. Jednym z podstawowych zadań tego lekarza jest przeprowadzanie oraz interpretowanie badań takich jak EKG, czy echo serca. Echo serca, inaczej echokardiogram, to nieinwazyjne badanie ultrasonograficzne mięśnia sercowego stosowane zarówno w diagnostyce, jak i monitorowaniu chorób serca. Ta metoda pozwala określić strukturę organu, jego wielkość, a także poprawność funkcjonowania zastawek serca. Wskazaniem do wykonania USG serca jest m.in.

  • Nadciśnienie tętnicze,
  • choroba wieńcowa,
  • udar mózgu,
  • stan pozawałowy.

Należy jednak pamiętać, że każdy człowiek powinien choć raz w życiu zgłosić się na echo serca. W szczególności dotyczy to osób uprawiających e-sporty, narażone na długotrwały stres oraz życie w pośpiechu. Niebywałe zalety echokardiografii to przede wszystkim bezbolesność, brak potrzeby specjalistycznego przygotowania do badania oraz krótki czas jego trwania (15 – 30 minut). Nasza przychodnia wykonuje echo serca na specjalistycznym sprzęcie, dzięki czemu uzyskane wyniki są łatwe w interpretacji dla lekarza kardiologa.

Jakie są wskazania do wizyty u kardiologa w Bydgoszczy?

Ponieważ choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów w naszym kraju, zdecydowanie kardiolog nie powinien być lekarzem, którego unikamy. Podstawowa profilaktyka kardiologiczna obejmuje regularne wizyty kontrolne u kardiologa wszystkich osób po 30. roku życia. Również wykonywanie EKG to konieczność, nawet jeżeli nic nie budzi naszych niepokojów.

Do natychmiastowej wizyty u kardiologa w Bydgoszczy skłonić powinny objawy takie jak ból i ucisk w klatce piersiowej (nieustający lub nawracający), nieprawidłowości w badaniu ciśnienia tętniczego krwi, zmiany w rytmie serca bez wyraźnego powodu, szybka męczliwość i zadyszka pojawiająca się w przypadkowych momentach czy choroby kardiologiczne lub ich występowanie w rodzinie. Odwiedzić lekarza tej specjalizacji należy także, jeżeli trenujemy sport wyczynowo lub szykujemy się do zawodów.

Nasz Lekarz — kardiolog Bydgoszcz

Kardiolog w Nasz Lekarz przyjmuje prywatnie na terenie Bydgoszczy. Na miejscu wykonasz takie badania jak EKG czy echo serca. Do wizyty nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak warto zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną na temat chorób serca oraz wyniki ostatnich badań, jeżeli takowe posiadamy. Dobrze będzie spisać również listę przyjmowanych na stałe leków.

Zachęcamy do wizyty w naszej przychodni w Bydgoszczy.