Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Medycyna rodzinna to dział medycyny, który zajmuje się kompleksową opieką zdrowotną nad wszystkimi członkami rodziny: dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i starszymi. Z konsultacji z doświadczonym specjalistą medycyny rodzinnej skorzystać można w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu.

W odróżnieniu od pediatry, który zajmuje się wyłącznie opieką nad dziećmi, internistą, który pomaga pacjentom dorosłym i geriatry, który specjalizuje się w opiece nad seniorami, lekarz medycyny rodzinnej kompleksowo zajmuje się zdrowiem wszystkich członków rodziny, bez względu na wiek. Jego działania obejmują m.in. profilaktykę zdrowotną, diagnostykę i leczenie najczęściej występujących chorób, poradnictwo zdrowia oraz wizyty domowe.

Medycyna rodzinna Toruń – kiedy zgłosić się do lekarza?

Z konsultacji z doświadczonym specjalistą medycyny rodzinnej w Toruniu skorzystać można w przychodni Nasz Lekarz. Udziela on pomocy w zakresie:

  • profilaktyki zdrowotnej i edukacji z zakresu zdrowego trybu życia,
  • przeprowadzania bilansów zdrowia dzieci i młodzieży,
  • kwalifikacji i realizacji szczepień obowiązkowych i zalecanych,
  • kierowania na podstawowe badania oraz interpretacji ich wyników,
  • kierowania pacjentów na konsultacje z innymi specjalistami,
  • diagnostyki i leczenia powszechnie występujących chorób u dzieci i dorosłych,
  • kontroli przebiegu schorzeń przewlekłych,
  • wystawiania skierowań (np. do szpitala, na rehabilitację, do sanatorium),
  • wydawania zaświadczeń o stanie zdrowia.

Medycyna rodzinna Toruń – jak przebiega wizyta?

Przebieg wizyty u specjalisty medycyny rodzinnej w Toruniu w przychodni Nasz Lekarz może być bardzo różny, w zależności od jej przyczyn oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Specjalista zawsze zapoznaje się z dotychczasową dokumentacją medyczną oraz przeprowadza z pacjentem wywiad lekarski. Jeśli jest taka konieczność, może na miejscu wykonać podstawowe badania (np. pomiar ciśnienia, pomiar poziomu cukru, osłuchiwanie pracy serca i płuc) oraz drobne procedury w trybie ambulatoryjnym (zmiana opatrunku, zdjęcie szwów, usunięcie ciała obcego z rany, iniekcja domięśniowa leku, szczepienie itp.).

Medycyna rodzinna w Toruniu – co po wizycie?

Po wizycie u lekarza medycyny rodzinnej należy zastosować się do jego zaleceń, np. zmodyfikować przyjmowanie leków, zgłosić się na badania (laboratoryjne, obrazowe, czynnościowe) lub umówić się na konsultacje do wskazanego specjalisty. Ważne jest również stawienie się na kolejną zaleconą przez lekarza wizytę.

Jeśli potrzebujesz pomocy doświadczonego lekarza medycyny rodzinnej, skontaktuj się z nami i umów się na konsultacje w dogodnym dla Ciebie terminie! Zapewniamy serdeczną atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta!