Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

NeurologiaNeurologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nerwów obwodowych oraz ośrodkowego układu nerwowego. Schorzenia te, mogą mieć wpływ nie tylko na kondycję fizyczną, ale i psychiczną pacjenta. Na konsultacje z doświadczonymi neurologami zapraszamy do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu!

Obwodowy oraz ośrodkowy układ nerwowy składa się m.in. z mózgu, rdzenia kręgowego oraz nerwów, więc lista objawów, mogących sugerować schorzenia neurologiczne jest bardzo długa. Na konsultacje do specjalisty z zakresu neurologii należy zgłosić się za każdym razem, gdy zauważymy u siebie:

  • kłopoty z utrzymaniem równowagi,
  • problemy z koordynacją,
  • omdlenia,
  • zaburzenia widzenia, słuchu i mowy,
  • bóle głowy nieustalonego pochodzenia,
  • szumy uszne,
  • zaburzenia czucia.

Objawy tego typu mogą być powikłaniem innych chorób, czasami wynikają z rozwijających się stanów zapalnych, przebytych infekcji i zatruć, niedoborów składników odżywczych w diecie itp.

Konsultacje neurologiczne w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu

Konsultacje neurologiczne zawsze rozpoczynają się od wywiadu lekarskiego oraz prostych badań, podczas których lekarz sprawdza podstawowe odruchy pacjenta (np. stukanie młoteczkiem w kolano). Już na tej podstawie neurolog jest w stanie wstępnie zdiagnozować rodzaj zaburzenia, ale oczywiście do pełnego rozpoznania potrzebne są szczegółowe badania: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, czasami również badanie EMG, które jest wykonywane w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu prywatnie. Wykonuje się je w celu stwierdzenia ewentualnych uszkodzeń nerwów obwodowych, a także włókien czuciowych i ruchowych. Odmianą badania EMG jest próba miasteniczna, podczas której można zdiagnozować nieprawidłową męczliwość mięśni.

Zapraszamy na konsultacje neurologiczne do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu! Świadczenia udzielane są zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i prywatnie – zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów! Wszystkich chętnych zachęcamy do kontaktu -> www.naszlekarz.pl/kontakt