Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

NeurologiaNeurologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nerwów obwodowych oraz ośrodkowego układu nerwowego. Schorzenia te, mogą mieć wpływ nie tylko na kondycję fizyczną, ale i psychiczną pacjenta. Na konsultacje z doświadczonymi neurologami zapraszamy do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu!

Obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy składa się m.in. z mózgu, rdzenia kręgowego oraz nerwów, więc lista objawów, mogących sugerować schorzenia neurologiczne jest bardzo długa. Na konsultacje do specjalisty z zakresu neurologii należy zgłosić się za każdym razem, gdy zauważymy u siebie:

 • kłopoty z utrzymaniem równowagi,
 • problemy z koordynacją,
 • omdlenia,
 • zaburzenia widzenia, słuchu i mowy,
 • bóle głowy nieustalonego pochodzenia,
 • szumy uszne,
 • zaburzenia czucia.

Objawy tego typu mogą być powikłaniem innych chorób, czasami wynikają z rozwijających się stanów zapalnych, przebytych infekcji i zatruć, niedoborów składników odżywczych w diecie itp.

Konsultacje neurologiczne w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu

Konsultacje neurologiczne zawsze rozpoczynają się od wywiadu lekarskiego oraz prostych badań, podczas których lekarz sprawdza podstawowe odruchy pacjenta (np. stukanie młoteczkiem w kolano). Już na tej podstawie neurolog jest w stanie wstępnie zdiagnozować rodzaj zaburzenia, ale oczywiście do pełnego rozpoznania potrzebne są szczegółowe badania: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, czasami również badanie EMG, które jest wykonywane w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu prywatnie. Wykonuje się je w celu stwierdzenia ewentualnych uszkodzeń nerwów obwodowych, a także włókien czuciowych i ruchowych. Odmianą badania EMG jest próba miasteniczna, podczas której można zdiagnozować nieprawidłową męczliwość mięśni.

Neurolog — Toruń — prywatnie i na NFZ

W przychodni Nasz Lekarz neurolog przyjmuje prywatnie, jak również na NFZ. Zajmuje się leczeniem schorzeń takich jak rwa kulszowa, choroba Parkinsona, Alzheimera, pląsawica Huntingtona, padaczka czy guzy mózgu. Często jego konsultacji wymagają również stany po udarach i zawałach czy przebytym leczeniu nowotworowym. Duża część Pacjentów zgłasza się do niego w związku z migrenami.

Podczas wizyty lekarz może nie tylko zlecić wykonanie dodatkowych badań, ale także zastosować rozmaite testy – przykładowo związane z rysowaniem czy odpowiadaniem na pytania. Mimo że mogą wydawać się błahe, niejednokrotnie dostarczają wyjątkowo cennych informacji diagnostycznych. Specjalista może zauważyć także konieczność oceny:

 • ubytków kostnych i urazów, zmian kształtu w obrębie czaszki, reakcji źrenic na światło,
 • działania poszczególnych nerwów, warunkujących prawidłowe czucie, odbieranie i przetwarzanie bodźców wzrokowych, węchowych czy słuchowych,
 • męczliwości i napięcia mięśniowego, bolesności uciskowej, odruchów bezwarunkowych ciała,
 • ruchów czynnych i biernych ciała w szczególności kończyn, a także ich symetrii.

Zapraszamy na konsultacje neurologiczne do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu! Świadczenia udzielane są zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i prywatnie – zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów! Wszystkich chętnych zachęcamy do kontaktu -> naszlekarz.pl/kontakt