Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Psycholog kliniczny to specjalista, który zajmuje się badaniem, diagnozowaniem, leczeniem zaburzeń emocjonalnych. W pracy stosuje różne techniki i podejścia terapeutyczne, w tym psychoterapię, behawioralną terapię poznawczą, czy terapię grupową.

Pomaga pacjentom radzić sobie z różnymi problemami emocjonalnymi, takimi jak depresja, lęki, zaburzenia osobowości, uzależnienia, problemy związane z traumą, stresem i skomplikowanymi relacjami międzyludzkimi. Udziela wsparcia emocjonalnego i terapeutycznego.

Czego dotyczy obszar psychologii klinicznej?

Psychologia kliniczna to dziedzina nauki traktująca o wpływie, jaki wywierają różnorakie schorzenia na ludzki mózg. Dotyka przyczyn i rodzajów zaburzeń neuropsychologicznych oraz terapii i rehabilitacji osób z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego.

Zajmuje się specyficznymi problemami psychologicznymi osób z różnymi zespołami neurologicznymi, wsparciem psychologicznym, zaburzeniami emocjonalnymi, hiperkinetycznymi, spektrum autyzmu i zaburzeniami funkcjonowania społecznego.

Psycholog Toruń prywatnie – umów wizytę w swoim mieście

Jeżeli szukasz dobrego psychologa w Toruniu, skontaktuj się z naszą przychodnią. Pomoc specjalisty możesz uzyskać w ramach prywatnego świadczenia zdrowotnego, bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach. Problemów psychicznych nie warto lekceważyć. Mogą prowadzić bowiem do izolacji społecznej, obniżenia samooceny, a nawet myśli samobójczych.

Kto powinien rozważyć wizytę u psychologa?

Wizyta u psychologa może być pomocna dla każdej osoby, która ma trudności emocjonalne, psychiczne lub behawioralne, które wpływają na jej codzienne funkcjonowanie O konsultacji powinny w szczególności pomyśleć osoby odczuwające częste zmiany nastroju oraz przechodzące przez trudne zmiany życiowe, takie jak rozwód, śmierć bliskiej osoby czy kłopoty finansowe. Po pomoc warto zgłosić się również w przypadku przemocy domowej, problemów z odżywianiem, uzależnieniami, wystąpieniem fobii czy zaburzeń osobowości.

Psycholog dziecięcy w Toruniu może ponadto pomóc najmłodszym w terapii logopedycznej.

Zapraszamy do umawiania wizyt.