Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

UrologiaUrolog to specjalista chorób związanych z układem moczowo-płciowym. Choć wizyta u tego lekarza u wielu osób wywołuje zawstydzenie, odwiedzenie go może w pewnych sytuacjach uratować nasze zdrowie, a nawet życie. Do najpowszechniejszych chorób urologicznych należą:

  • kamica układu moczowego,
  • stany zapalne narządów płciowych i dróg moczowych,
  • zaburzenia erekcji,
  • nowotwory (pęcherza moczowego, nerek, jąder), 

Z jakimi objawami pomaga uporać się urolog?

Wśród dolegliwości, jakie powinny skłonić nas do wizyty są: nietrzymanie moczu, zmiany w jego oddawaniu, ból jąder oraz pieczenie cewki moczowej. Szybka interwencja specjalisty pozwoli zatrzymać rozwój choroby i skutecznie zniwelować jej objawy. Zapraszamy do Przychodni Nasz Lekarz na profesjonalne konsultacje, obejmujące pełny zakres badań laboratoryjnych oraz diagnostycznych, w tym urodynamikę czy USG.

W Przychodni Nasz Lekarz w Toruniu można zapisać się także na wizytę w ramach rehabilitacji urologicznej.

Jak przygotować się do wizyty u urologa?

Poniżej kilka wskazówek, o które warto zadbać przed wizytą, by zmniejszyć swój niepokój oraz uczynić ją bardziej przyjazną i mniej stresującą:

  • proszę przygotować i zabrać ze sobą dokumentację medyczną, związaną z dotychczasowym stanem zdrowia, wyniki badań krwi lub moczu, informację o przyjmowanych lekach, wykonane badania obrazowe jak np. USG czy tomografia komputerowa.
  • proszę przygotować dokładnie wszystkie informacje o problemach i dolegliwościach zdrowotnych, o których chcielibyście porozmawiać z lekarzem urologiem lub andrologiem w trakcie przeprowadzanego wywiadu w gabinecie. Warto zwrócić uwagę na moment oraz czas ich występowania jak również próby dotychczasowego leczenia. Dobrym sposobem na zgłoszenie wszelkich problemów zdrowotnych jest zanotowanie ich na kartce papieru, co pozwoli uniknąć pominięcia istotnych szczegółów dotyczących Waszego stanu zdrowia.
  • przed wizytą należy zadbać o higienę, ponieważ w trakcie badania lekarskiego może zaistnieć konieczność wykonania badania „per rectum” tj. prostaty (gruczołu krokowego) palcem przez odbytnicę lub badania USG jąder, co pozwoli uniknąć Wam niepotrzebnego stresu i zminimalizować niepokój związany z wizytą.

Badanie prostaty palcem jest krótkotrwałe a zastosowane preparaty pozwolą zminimalizować Wasz dyskomfort oraz rzadko występujące ewentualne nieprzyjemne odczucia bólowe.

  •  warto pojawić się na wizycie urologicznej z wypełnionym pęcherzem moczowym, co umożliwi lekarzowi dokonać bardziej dokładnej i precyzyjnej oceny Waszych dolegliwości oraz postawić trafną diagnozę.

Szybka diagnoza pozwala włączyć właściwe leczenie, poprawić komfort życia i ostateczne rokowanie.
Zapraszamy na konsultacje!