dr n. med. Agnieszka Kęsiak

Specjalistka Reumatologii i Chorób Wewnętrznych

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i reumatologii. Od 15 lat zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów z chorobami reumatycznymi, w tym leczeniem biologicznym RZS, ZZSK, ŁZS, tocznia i zespołu Sjogrena. Starszy asystent Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. J. Biziela w Bydgoszczy.

W kręgu jej zainteresowań szczególne miejsce zajmuje kapilaroskopia. Posiada certyfikat umiejętności wykonywania badania kapilaroskopowego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego oraz EULAR (European League Against Rheumatism). W 2023 r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie obroniła pracę doktorką poświęconą zmianom kapilaroskopowym w reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Wykładowca i trener na kursach kapilaroskopii organizowanych przez Polskie Towarzystwo Reumatologiczne, współautor pierwszego polskiego podręcznika poświęconego kapilaroskopii, przewodnicząca Podsekcji Kapilaroskopii Sekcji Badań Obrazowych Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.

Reumatologia w Bydgoszczy