Nasi specjaliści

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

NefrologiaCzym jest nefrologia?

Nefrologia to dział medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób nerek. Specjalista z tego zakresu często współpracuje również z innymi lekarzami: urologiem, diabetologiem czy kardiologiem.

Nefrologia to dziedzina medycyny, w ramach której diagnozuje się i leczy różnego rodzaju choroby nerek: kamicę nerkową, kłębuszkowe zapalenie nerek, cystynurię czy niewydolność nerek. Specjalista z zakresu nefrologii zajmuje się także chorobami, które nie są schorzeniami stricte tego narządu, ale mają na niego wpływ. Może to być np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy zakażenie dróg moczowych. Stąd częsta współpraca nefrologa z lekarzami innych specjalizacji. Nefrolog może zajmować się również chorobami onkologicznymi nerek, przygotowywaniem i opieką po transplantacji czy kwestią dializ.

Konsultacje nefrologiczne w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu

Na konsultacje z nefrologiem w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu powinny zgłosić się wszystkie osoby, które zauważą u siebie takie objawy, jak:
• częstomocz dzienny i nocny,
• obecność krwi w moczu,
• mętny wygląd moczu,
• pieczenie i świąd podczas mikcji,
• ból w dolnej części podbrzusza,
• stały ból w okolicy żeber.

Pod stałą opieką nefrologa powinni znajdować się pacjenci dializowani, po przeszczepach, z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca czy nadciśnienie. Konsultacja niezbędna bywa u osób, u których badania moczu dały nieprawidłowe wyniki.

W przychodni Nasz Lekarz w Toruniu wykonujemy USG nerek, można zgłosić się do nas także na badania laboratoryjne moczu i krwi, niezbędne w diagnostyce wielu chorób nerek. Lekarz może zlecić także wykonanie badań specjalistycznych, takich jak urografia czy scyntygrafia. Zapewniamy pomoc doświadczonych specjalistów oraz dostęp do nowoczesnych metod diagnostycznych. Jeśli potrzebujesz konsultacji nefrologicznych, zadzwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę.