Endokrynologia jest dziedziną medycyny ukierunkowaną na diagnostykę oraz leczenie schorzeń układu hormonalnego, w tym gruczołów wydzielających hormony. W przychodni Nasz Lekarz w Bydgoszczy oferujemy konsultacje z doświadczonymi, wysoko wyspecjalizowanymi endokrynologami – zapraszamy!

Układ hormonalny składa się przede wszystkim z gruczołów, które produkują poszczególne hormony – jest to przysadka mózgowa, podwzgórze, tarczyca, przytarczyce, szyszynka, trzustka, nadnercza, grasica oraz gonady (jądra u mężczyzn i jajniki u kobiet). Produkowane hormony to substancje, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dla przykładu – gonady produkują hormony potrzebne do prokreacji, tarczyca – hormony biorące udział m.in. we wzroście kości oraz przemianie materii, a trzustka – insulinę, która utrzymuje prawidłowy poziom cukru we krwi.

Na funkcjonowanie układu hormonalnego ma wpływ wiele czynników: predyspozycje genetyczne, procesy starzenia, ale także stres, przemęczenie, palenie papierosów czy kontakt z toksynami. Zaburzenia w pracy gruczołów, a w konsekwencji – stężeniu hormonów we krwi, szybko odbijają się na zdrowiu. Mogą one dawać objawy w postaci np. wahań nastroju, nadmiernego owłosienia, spadku lub wzrostu masy ciała, trudności z zasypianiem i wielu innych.

Endokrynolog w przychodni Nasz Lekarz w Bydgoszczy

W przychodni Nasz Lekarz w Bydgoszczy oferujemy konsultacje z doświadczonymi endokrynologami, zajmującymi się diagnostyką i leczeniem takich schorzeń, jak:

  • nadczynność tarczycy,
  • niedoczynność tarczycy,
  • zaburzenia płodności,
  • choroba Hashimoto,
  • akromegalia,
  • zespół Cushinga,
  • zespół policystycznych jajników,
  • trądzik.

W niektórych przypadkach konieczna jest współpraca endokrynologa z lekarzem innej specjalności, np. ginekologiem czy dermatologiem.

Wszystkich pacjentów wymagających pomocy doświadczonego endokrynologa zapraszamy do przychodni Nasz Lekarz w Bydgoszczy. Na miejscu można wykonać także USG tarczycy. Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie -> https://naszlekarz.pl/kontakt/.

Skontaktuj się z nami: +48 52 340 14 14 

Nasi specjaliści