Świadczenie prywatne

Fizjoterapia dziecięca (1)

Konsultacja fizjoterapeutyczna w Przychodni Nasz Lekarz to wizyta fizjoterapeutyczna, na której fizjoterapeuta ocenia stan funkcjonalny Pacjenta, przeprowadza badanie, dobiera metody fizjoterapeutyczne oraz  planuje rehabilitację.

Stosowane metody:

  • NDT-Bobath: Metoda NDT-Bobath dedykowana jest osobom z różnymi deficytami neurologicznymi, jak np. mózgowe porażenie dziecięce, uszkodzenia splotów nerwowych czy choroby nerwowo–mięśniowe, ale również asymetria, zaburzenia koordynacji. Dodatkowo, terapeuta prezentuje prawidłową pielęgnacje dziecka, która ma za zadanie podtrzymywać efekty terapii.
  • Metoda PNF, czyli proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu. Terapia wzorowana jest na naturalnych ruchach zdrowego człowieka. Polega na wykorzystaniu potencjału silniejszych części ciała do wzmocnienia oraz pozyskania aktywności w częściach ciała, które są słabsze. Terapeuta poprzez opór daje sygnał pacjentowi jaki ruch ma wykonać oraz z jaka siła.
  • Masaż tkanek głębokich: różni się od masażu klasycznego lub sportowego głównie techniką pracy. Terapeuta pracuje powoli i dokładnie na mięśniach, które maja największe napięcie. Wszystkie ruchy wykonuje się z wielką precyzją oraz bardzo wolno. Siła nacisku dla każdego pacjenta dobierana jest indywidualnie.
  • Kinesiotaping: metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu specjalnymi plastrami wybranych części ciała pacjenta. Głównie wykorzystywana jako wspomaganie innych metod.

Konsultacja fizjoterapeutyczna dla niemowląt i dzieci pozwala uzyskać fachowe i praktyczne informacje odnośnie rozwoju ruchowego dziecka. Terapeuta zbada dziecko, oceni rozwój ruchowy oraz zdiagnozuje jego ewentualne zaburzenia.

Pierwsza konsultacja fizjoterapeutyczna jest przeznaczona zarówno dla dzieci ze zdiagnozowanym problem,  jak również jest skierowana do wszystkich rodziców, którzy chcą poznać zasady prawidłowej pielęgnacji, będącej ważnym czynnikiem prowadzącym do optymalnego rozwoju dziecka.

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Nasi specjaliści