Medycyna podróżyMedycyna podróży to ogół działań profilaktycznych podejmowanych w celu ochrony zdrowia osób wyjeżdżających do egzotycznych krajów. Obejmuje ona m.in. wykonywanie obowiązkowych i zalecanych szczepień ochronnych, leczenie chorób tropikalnych oraz poradnictwo w zakresie bezpieczeństwa podróży. Na konsultacje dotyczące medycyny podróży zapraszamy do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu!

Egzotyczne państwa, przede wszystkim gorących stref klimatycznych, to cele podróży – zarówno turystycznych, jak i biznesowych – coraz większej liczby osób. Pomimo wszystkich pozytywnych doświadczeń, jakie niosą ze sobą tego typu wyjazdy, należy mieć świadomość, że Europejczyk, który znajdzie się w Afryce, Azji, Ameryce Południowej czy Oceanii, jest narażony na rozmaite tamtejsze choroby. Po pierwsze, w wielu uboższych ekonomicznie rejonach świata rozwijają się one np. ze względu na niski poziom opieki zdrowotnej oraz trudne warunki sanitarne, mogą też być roznoszone przez owady czy drogą pokarmową.

Do najczęstszych problemów zdrowotnych, które mogą przytrafić się podczas egzotycznej podróży, zalicza się:

  • malaria,
  • wirus Ebola,
  • wirus Zika,
  • WZW typu A,
  • dur brzuszny,
  • cholera,
  • biegunki,
  • ukąszenia.

Celem medycyny podróży jest możliwie najlepsze zabezpieczenie pacjenta przed tego typu chorobami.

Medycyna podróży w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu

W ramach wizyty medycyna podróży oferuje profesjonalne przygotowanie pacjenta do podróży w rejony tropikalne, o innych warunkach sanitarnych i klimatycznych. Zapewniamy kompleksowe przygotowanie do wyjazdu z uwzględnieniem narażenia podróżnika i jego indywidualnych predyspozycji na zakażenia oraz dotychczasowe schorzenia. Przygotowanie do dalekiej podróży zmniejsza ryzyko zakażenia przez różne drobnoustroje przenoszone przez innych podróżników, owady, zwierzęta lub podczas kontaktu z zakażonym pokarmem.

Do specjalisty z zakresu medycyny podróży najlepiej zgłosić się na około 6-8 tygodni przed wyjazdem. Pozwoli to dobrać odpowiednią profilaktykę oraz przeprowadzić niezbędne szczepienia. Podczas wizyty lekarz, biorąc pod uwagę miejsce wyjazdu, jego charakter oraz indywidualny stan zdrowia pacjenta, zaplanuje dopasowane do potrzeb działania profilaktyczne.

Wydajemy Międzynarodową Książeczkę Szczepień, tzw. ,,żółtą książeczkę”, która jest obowiązkowa podczas przekraczania granicy w niektórych regionach świata.

Dzięki naszej klinice, pacjenci wracają z podróży bogatsi jedynie w miłe wspomnienia!

Zapraszamy na konsultacje z zakresu medycyny podróży, których udziela nasz doświadczony specjalista. Zachęcamy do kontaktu z przychodnią Nasz Lekarz w Toruniu -> http://naszlekarz.pl/kontakt/.

Skontaktuj się z nami: +48 56 300 43 00

Nasi specjaliści